Çfarë fshihet brenda iPhone 12 mini? iFixit na tregon

Ekipi iFixit tashmë ka në duart e tyre iPhone 12 mini dhe titulli mund të jetë lehtësisht: "Precision dhe miniaturizimi në maksimum në iPhone 12 mini". Firma Cupertino gjithmonë ka detaje të fshehura brenda pajisjeve të saj dhe në këtë model të ri iPhone 12 mini mund ta themi atë Ata janë shtrydhur në maksimum për të sjellë të gjithë teknologjinë në një pajisje me një ekran 5,4 inç. 

Më pak bateri, kamera të njëjta dhe një rezultat prej 6 nga 10 në nivelin e riparimit

Siç pritej, ky model i ri iPhone 12 mini është më i vogël në gjithçka dhe bateria nuk mund të jetë më pak. Në këtë rast, ajo që bëri iFixit ishte krahasimi i iPhone 12 me 12 mini në disa aspekte dhe, siç pritej, bateria e shtuar në minutë është 8,57 Wh Pra, është më pak se 10,78 Wh i iPhone 12 dhe 12 Pro, por në të njëjtën kohë është më i madh se ata që përdoren në iPhone SE 2020, i cili ka një bateri 6,96 Wh.

Një detaj për t'u marrë parasysh në këto tousles është mundësia e riparimit të telefonit në rast dështimi dhe në këtë rast as 6 nga 10 nuk është një shenjë e keqe. Ekrani dhe bateria e përmirësojnë atë me një mundësi të lehtë për t'u zëvendësuar, por Xhami në pjesën e pasme të këtyre iPhone 12 dhe 12 mini është pjesa që duhet të shmangim thyerjen sipas iFixit pasi kjo mund të nënkuptojë nevojën për të ndryshuar të gjithë terminalin.

Ashtu si të gjithë iPhone-ët e rinj është i papërshkueshëm nga uji dhe ky mund të jetë një problem në kohën e riparimit, pasi që rishfaqja e iPhone duket si një detyrë e pamundur. Kjo është e njëjtë për të gjitha pajisjet elektronike të papërshkueshme nga uji kështu që nuk ka nevojë as të alarmohet.

Pjesa tjetër e komponentëve janë në përputhje me madhësinë dhe Apple zvogëloi dimensionet e Motorit Taptic, duke eleminuar disa hapësira midis kamerave që shihen në iPhone 12 dhe ka pak më shumë asimetri në vendndodhjen e përbërësve të brendshëm për shkak të madhësisë së vogël në përgjithësi.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.