iPhone 15 Pro Max, një rishikim më se i sinqertë [+Giveaway]

iPhone 15 Pro Max është me ne prej disa ditësh. E dimë që keni parë një mori analizash të thelluara, por duam që të merrni parasysh tonat për shumë arsye, por kryesisht sepse duam të qëndrojmë të sinqertë me ju.

Kjo është analiza jonë për iPhone 15 Pro Max, një pajisje e shkëlqyer në shumë mënyra dhe e mangët në shumë të tjera. Zbuloni me ne një rishikim të ndryshëm të iPhone 15 Pro Max, ku ne fokusohemi në atë që ka vërtet rëndësi për përdoruesit, problemet dhe funksionet e përditshme, a jeni në të?

Ne duam të theksojmë se për të marrë këtë njësi të iPhone 15 Pro Max, kufizohemi në paralizimin e detyrave tona të përditshme në orën 14:00 të datës 15 shtator (si ju), duke bërë pagesën që ne e gjykojmë të përshtatshme (si ju), duke lëvizur më 22 shtator në orën 08:00 për ta marrë atë në Apple Store në Sol (si ju) dhe për të bërë konfigurimet përkatëse për t'ju sjellë të gjitha lajmet në mënyrën më praktike.

Më shumë titan, më i lehtë, më i rehatshëm

Thjesht mbajtja e iPhone 15 Pro në duar tashmë duket ndryshe nga versioni i mëparshëm, diçka që nuk është e lehtë për t'u arritur. Ndërsa pjesa e pasme me xhamin e saj mat me teksturë ofron ndjesi të ngjashme me ato të iPhone 14 Pro, korniza pak e rrumbullakosur në fund dhe krehja e titanit e bëjnë atë të duket më pak e rrëshqitshme dhe, mbi të gjitha, më e rehatshme.

Si fillim, ky iPhone 15 Pro Max peshon 20 gram më pak se iPhone 14 Pro Max, duke lënë gjithsej 221 gram, që nuk është aspak keq. Por jo gjithçka është për shkak të kornizës së titanit, por mbani mend: iPhone 15 Pro nuk është prej titani, është vetëm buza e jashtme që është bërë nga brenda, Brendësia është një strukturë alumini që nuk ndryshon nga ajo e paraqitur, për shembull, iPhone 12.

iPhone 15 Pro Max - 3

 • Ekran me Mburojë Qeramike
 • Rezistencë ndaj ujit deri në 6ATM për 30 minuta
 • Xhami mat me teksturë në anën e pasme

Në këtë drejtim, Po, iPhone 15 Pro Max ka nënkuptuar një përmirësim në ergonomi, dhe nuk jemi të sigurt nëse do të thotë edhe rezistencë.

Veprimi dhe fuqia

Së fundi, shtesa e shkëlqyer e jashtme është Butoni i Veprimit, një buton që i mungon pikërisht ai, veprimi. Ndërfaqja e ndërfaqes së cilësimeve duket si një rikthim në iOS 6, opsionet janë jashtëzakonisht të kufizuara dhe le ta pranojmë, shumica e përdoruesve bëjnë pa Shortcuts iOS. Shumë punë përpara me butonin e veprimit.

iPhone 15 Pro Max

Do të flisja me ju për pushtetin, por nuk mundem. iPhone 15 Pro Max tashmë e ka pozicionuar veten si terminali më i fuqishëm në treg, dhe përmirësimi në letër i iPhone 15 Pro Max i ri është minimal, edhe pse tani ka procesorin Apple A17 Pro, një procesor 3 nanometër që do të mbërrijë i shoqëruar nga 8 GB RAM. Është një strukturë SoC me 6 CPU 10% më të fuqishme se ato të Apple A16, si dhe 4 CPU të tjera shoqëruese të fokusuara në efikasitet. Nga ana e saj, GPU-ja e re Pro-Class është rritur në fuqi dhe aftësi.

Unë do t'ju tregoja atë që mendoja, por ato funksionojnë po aq mirë sa paraardhësi i tyre dhe lojërat bie në sy si Resident Evil Village që u shpallën nuk janë ende të disponueshme. Nuk dua të them gjëra që nuk mund t'i verifikoj.

Asnjë lajm: Ekran dhe karikim i shpejtë

Asnjë ndryshim në ekran Super Retina XDR, Versionet 6,1 inç ruhen për iPhone 15 Pro dhe versionet 6,7 inç për iPhone 15 Pro Max. Ekrani Super AMOLED i prodhuar kryesisht nga Samsung është i mirëmbajtur, me teknologjinë adaptive ProMotion midis 60 Hz dhe 120 Hz në varësi të nevojave.

Ishulli dinamik

Ky ekran TrueTone përmban një Shkëlqimi tipik maksimal prej 1000 nits, i cili arrin deri në 2.000 nits jashtë, dhe djali e tregon atë. Kornizat janë ulur me 30%, duke i lënë më shumë hapësirë ​​ekranit, diçka që mund të vlerësohet vetëm nëse kemi një iPhone 14 pranë. Ishulli Dinamik mbetet në krye me FaceID dhe reagime haptike në prekje, që është padyshim sistemi më i mirë i dridhjeve në një telefon celular.

Sa i përket zërit, ai është pak i dëmtuar (siç ka ndodhur tashmë me iPhone 14 Pro Max) krahasuar me disa versione të mëparshme, dhe e gjithë kjo i përgjigjet miniaturizimit të altoparlantit në krye për të lënë më shumë hapësirë ​​për ekranin, a ia vlen? Nuk e kam aq të qartë.

Butoni i veprimit

Dhe duke folur për baterinë, duke marrë parasysh polemikat e krijuara në muajt e fundit, Apple ka zgjedhur të qëndrojë besnike në kufirin maksimal prej 20 W, i cili në rastin e iPhone 15 Pro na ka karikuar afërsisht 50% në rreth 40 minuta. Megjithatë, Po, dy zhvillime të reja janë zbuluar: Një kufizim karikimi prej 80% për të ruajtur shëndetin e baterisë dhe një numërues i ciklit të karikimit në seksionin e informacionit brenda aplikacionit Cilësimet.

Për sa i përket autonomisë, iPhone 15 Pro Max më shumë se sa përputhet, ai vazhdon të pozicionohet si një nga terminalet me autonominë më të mirë në treg. dhe nuk duket të jetë në disavantazh nga arkitektura 3nm e procesorit të ri A17 Pro.

USB-C, shumë më tepër se transferimi i të dhënave

Ne donim të fokusoheshim në USB-C, megjithëse kompania Cupertino në prezantimin e saj dhe kolegët në analizën e tyre, theksojnë vetëm kapacitetin e madh të transmetimit të të dhënave të portës USB-C të iPhone 15 Pro Max, ne duam të përqendrohemi më tepër në pjesa tjetër e alternativave, për gjithçka është në gjendje të na ofrojë përtej thjesht transferimit të skedarëve nga iPhone në Mac-in tonë.

Kjo pajisje është Plug-&-Play, diçka që nuk e imagjinonim kurrë se do ta shihnim në një iPhone. Me këtë dua të them që me çdo kabllo USB-C në HDMI (ose monitorë të pajtueshëm USB-C) do të jeni në gjendje të lidhni iPhone tuaj me ekranin që dëshironi dhe të shijoni përmbajtjen në cilësi të lartë dhe në kohë reale, që nga iPhone aktual Është, nëse është e mundur, edhe më i fuqishëm se Apple TV.

USBC iPhone 15

 • Wi-Fi 6E
 • 5G
 • NFC
 • GPS – GLONASS
 • Bluetooth 5.3

Keni të drejtë, Me një kontrollues si DualSense dhe Apple Arcade, tani keni një tastierë të vërtetë video-lojërash pa më shumë nevojë sesa ta lidhni atë me portën USB-C. Në videon që kryeson këtë artikull mund të shihni një test, pa adaptorë, pa dhimbje koke.

Duhet të theksohet se me të njëjtën thjeshtësi që folëm më sipër, mund të lidhni ruajtjen masive të llojit që dëshironi dhe të lëvizni skedarët me lehtësi, pa komplikime. Po zotëri, ky është një USB-C i vërtetë, lamtumira më e mirë e mundshme me kabllon Lightning.

Regjistrimi më i mirë në treg

Ne nuk duam t'ju kapim shumë nga kamerat, pasi keni një artikull të detajuar ku flasim për këtë pjesë dhe e testojmë në thellësi. Kamera e iPhone 15 Pro Max vjen për të mbushur boshllëqet e paraardhësit të tij. Ka një aparat fotografik kryesore 48Mpx shoqëruar nga një kënd ultra i gjerë 12Mpx dhe një lente telefote 12x gjithashtu me rezolucion XNUMXMpx, e cila do të lejojë një zmadhim optik deri në pesë herë.

Kamera iPhone 15

Kjo do të na lejojë të bëjmë fotografi në rezolucion të lartë (24 dhe 48Mpx) dhe një modalitet i ri portreti që ju lejon të rregulloni manualisht Kontrollin e Thellësisë dhe Fokusimin. Përveç kësaj, ju do të jeni në gjendje të zgjidhni midis disa gjatësive fokale, duke ju lejuar të merrni rezultate makro, 13 mm, 24 mm, 28 mm, 35 mm, 48 mm dhe 120 mm.

Dhe kjo është gjithçka që duhet t'ju tregojmë për iPhone 15 Pro Max të ri, nëse ia vlen apo jo, varet nga ju që të vendosni.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.