IPhone 7 do të vijë me 32 GB në versionin e tij bazë

iPhone-7-negro-27724433060_9fd9f91430_b

Sa herë që afrohet data e prezantimit të modeleve të reja të iPhone, fillojnë të hidhen thashetheme të reja në të cilat pretendohet se kompania mund të bëjë pa modelin bazë 16 GB dhe të shkojë për një model hyrje 32 GB, por kur arrin dita e prezantimit, një numër i madh i përdoruesve zhgënjehen përsëri kur shohin se kompania vazhdon të vërë bast për 16 GB në modelin më të ulët të gamës, një veprim absurd nga kompania që një ditë do të ketë çfarë të ndryshojë . Siç raportohet nga The Wall Street Journal, duket se kjo është po. Këtë vit Apple do të heqë dorë nga modeli 16 GB dhe modeli i nivelit fillestar do të jetë 32 GB.

Wall Street Journal mbështetet në burimet që lidhen me vendimin përfundimtar të Apple për të përdorur 32 GB si modeli i tij i hyrjes, por nuk ka qenë në gjendje ose nuk ka dashur të ofrojë më shumë detaje rreth funksioneve që iPhone 7 mund të integrojë kur të dalë në treg shtatorin e ardhshëm. Po sikur të jetë konfirmuar se estetikisht iPhone 7 do të jetë shumë i ngjashëm me modelet aktuale të iPhone 6 dhe 6s, kështu që me sa duket do të duhet të presim për gjeneratën e ardhshme të iPhone, iPhone 8? për të parë ndryshime të mëdha në modelimin e produktit kryesor të kompanisë.

Nëse më në fund planet e Apple për të ofruar modelin bazë me 32 GB hapësirë ​​ruajtëse bëhen realitet, kompania mund të ofrojë 128 GB dhe 256 GB në modele me kapacitet më të lartë të ruajtjes, e cila do të çonte në një rritje të re të çmimit që nuk do të jetë qesharake për përdoruesit, megjithëse Apple fshihet në hapësirë ​​më të madhe për të rritur çmimet. Deri tani Apple mbrojti idenë e 16 GB që falë shërbimeve të ruajtjes së reve është e mundur të kemi gjithnjë në dorë çdo dokument ose skedar që na nevojitet në çdo kohë, pa pasur nevojë ta mbani atë në iPhone tonë vazhdimisht.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.