IPhone-et e rinj do të mbështesin standardin Qi për bazat e karikimit pa tel

Supozohet se iPhone i ardhshëm do të sjellë karikimin pa tel si një tipar të ri krahasuar me gjeneratat e mëparshme. Apple duket se ka hequr dorë para një teknologjie që dukej se nuk donte të përfshinte por që pak nga pak ka qenë e përgjithësuar dhe se përdoruesit gjithnjë e më shumë po kërkojnë më shumë. Do të ketë lajme të mira dhe lajme të këqija në lidhje me karikimin pa tel të iPhone-ve të reja.

Lajmi i mirë është se ai do të mbështesë standardin Qi, diçka që nuk ishte e qartë deri më tani. Lajmi i keq është se karikuesi zyrtar mund të mos nisë së bashku në iPhone, që do të thotë se përjashtohet plotësisht që të përfshihet në kuti, madje as me modelin më të lartë të gamës, iPhone X.

Ka kohë që ka pasur spekulime rreth karikimit pa tel. Tashmë ka shumë modele që e përfshijnë atë dhe standardi ka evoluar mjaftueshëm për ta konsideruar tashmë diçka të konsoliduar. Sidoqoftë, siç bënë tashmë me Apple Watch, u mendua që iPhone-ët e rinj të përdornin një standard Qi të modifikuar, që do të thoshte se bazat e palëve të treta nuk mund të përdoren, vetëm ato të certifikuara "MFi" (Made for iPhone). KGI siguron që kjo nuk do të jetë kështu dhe se bazat aktuale të pajtueshme me teknologjinë Qi mund të përdoren me iPhone-in e ri, si iPhone X ashtu edhe iPhone 8 dhe 8 Plus, pasi të gjithë do ta kenë këtë veçori.

I njëjti KGI siguron që sidoqoftë karikuesi Apple nuk do të jetë gati për fillimin e tij të përbashkët me iPhone të ri, ai mund të mos shihet as në Keynote, edhe pse kjo është diçka që ata nuk e përjashtojnë plotësisht. Procesi i prodhimit do të jetë akoma në një fazë shumë të hershme për shkak të kërkesave të Apple në këtë proces, dhe kjo do të shpjegonte pse nuk kemi parë ndonjë pjesë akoma. të këtij ngarkuesi wireless Apple. Ata nuk guxojnë të japin një datë se kur mund të nisë baza e karikimit pa tel, por të paktën ne gjithmonë do të kemi ato të prodhuesve të tjerë që të jenë në gjendje t'i përdorin ato nëse nuk duam të presim.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

2 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Ndërmarrje dijo

  Pyes veten nëse ato android do të punojnë, apo molla do të vendos diçka në mënyrë që të punojnë vetëm ato të mollëve, unë kam dy në shtëpi, por kam frikë se nuk do të punojnë për mua në iphone, ka më pak për të parë se çfarë ato paraqesin, por 7s dhe 7s + është diçka që më ka çuditur sepse nuk mund ta gjej logjikën, po, ia vlen ta paraqesim me përmirësime të tilla si një këmbë për X speciale dhe kështu të mos lëshojmë bombën e çmimeve një model të vetëm që e blini po ose po, por justifikoni vonesat Për shkak të kërkesës së madhe për speciale, ju nuk doni të veçantat sepse ato vazhduese, por nëse ekrani dhe kornizat janë përsëri të njëjtat, Apple dëshiron të mbajë diçka që nuk është më në përputhje vetëm për interesin e saj.

  1.    Luis Padilla dijo

   Në parim, lajmi është se dikush do të punojë, por le të shohim nëse konfirmohet këtë pasdite