IPhone SE i ri do të ndryshojë shumë nga brenda dhe asgjë nga jashtë

IPhone SE është gjëja më e afërt me një iPhone me kosto të ulët që Apple do ta përfshijë ndonjëherë në katalogun e saj, kjo është diçka që ne të dy që ndjekim lajmet e markës dhe ata prej nesh që kemi blerë produkte nga kompania Cupertino janë të qartë për ne për vite me radhë.

Sipas rrjedhjeve më të fundit, gjenerata e tretë e iPhone SE nuk do të ketë ndonjë ndryshim të jashtëm, por do të adoptojë teknologjinë më të fundit brenda. Në këtë mënyrë, Apple dëshiron të vazhdojë të bëjë një ndryshim brenda katalogut të saj bazuar në prezantimin e disa detajeve të tilla si Face ID ose ekranet OLED.

Ata kanë raportuar nga blogu japonez Macotakara se me të vërtetë kjo gjeneratë e tretë e iPhone SE nuk do të pësojë ndonjë ndryshim në lidhje me modelin, domethënë, ne do të qëndronim me të njëjtën pamje të një iPhone 8 për sa i përket madhësisë dhe pamjes së jashtme, duke vazhduar me një panel 4,7-inç Plotësisht drejtkëndëshe që do të ketë teknologji LCD, e njëjta gjë ndodh me Touch ID që vazhdon të mbahet në kornizën e poshtme të pjesës së përparme duke vepruar si një «buton i shtëpisë», megjithëse ju kujtojmë se këto iPhone lejojnë gjithashtu që të përdoret përmes gjestet e iOS, si me iPad.

Sidoqoftë, Apple do të vinte bast për rinovimin e brendshëm të pajisjes, për të filluar me të do të montonte procesorin më të fundit, Apple A15 që përfshin mbështetje për teknologjinë e telekomunikacionit 5G, siç e dini mirë. Kushtet e kapacitetit të kamerës ose baterisë nuk do të ndryshohen (supozojmë) për madhësi dhe arsye ndërtimi. Ky iPhone është ende një alternativë e mirë si për ata që janë të lidhur me modelin dhe madhësinë e vjetër, ashtu edhe për ata që duan të shijojnë përvojën e iOS pa bërë një shpenzim të madh parash. Ky brez i ri i iPhone SE do të arrijë në dhjetor të këtij viti me dërgesa për tremujorin e parë të vitit tjetër, sipas këtyre rrjedhjeve.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.