Rrjedh prototipi iPod i brezit të tretë shumë kurioz

Kompania Cupertino po vuan një seri rrjedhjesh muajt e fundit që padyshim do të shkaktojë dëme të mëdha brenda uzinës. Ekipi i ngarkuar me sigurinë dhe informacionin padyshim që do të pësojë pushimin nga puna në të ardhmen afatshkurtër, dhe është se disa media tashmë i kanë bërë jehonë shqetësimit te menaxherët e kompanisë.

Sidoqoftë, ajo që duhet të bëjmë sot është të flasim për një produkt që është tashmë mjaft i vjetër, iGjenerata e tretë Pod Touch, dhe është se është shfaqur një prototip që ka një kamerë të pasme.

Më në fund, modeli i gjeneratës së tretë iPod Touch i lëshuar në 2009 me një kamerë në qendër nuk doli në treg, por është kurioz sepse një përdorues që ka një koleksion të gjerë prototipash dhe pajisje të ngjashme ka treguar këtë zbulim kurioz në Twitter, ai e identifikon atë si më të mirën e koleksionit të tij. E vërteta është se duke marrë parasysh pjesën plastike të zonës së sipërme të djathtë, të kesh një aparat fotografik në qendër të paktën është në kundërshtim me parimet e proporcionit dhe dizajnit që Apple përdorte në atë kohë. Kjo tashmë ishte përfolur nga skema e brendshme që paraqiste produkti.

Ne duam të themi që siç duket gjenerata e tretë e iPod Touch brenda kishte një "vrimë" pikërisht aty ku duhet të shkonte kamera e këtij prototipi, kështu që dukej shumë afër për t'u bërë produkti përfundimtar. Unë gjithashtu nuk jam i sigurt pse Apple më në fund do të vendosë të mos sigurojë iPod Touch të gjeneratës së tretë me një aparat fotografik. Kështu që Apple e përfshiu atë në gjeneratën e katërt të shoqëruar nga një mikrofon, po, kamera me rezolucion të ulët, por të mjaftueshme për një FaceTime për shembull. Dhe këtu kemi një histori tjetër të Apple që shfaqet pak nga pak atje ku më pak e prisni.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.