Jo, Apple Card nuk është vetëm titan, Jony Ive la vulën e tij të aluminit

Es karta e kreditit më e dëshiruar, karta me të cilën gjithçka djalë tifoz dëshiron të shpenzojë pagën e tij, është Apple Card, karta e kreditit ekskluzive e bërë nga titan nën ombrellën e Apple.

Një kartë që për momentin mund të merret vetëm në Shtetet e Bashkuara dhe ka një dizajn ekskluziv të bërë nga titan. Por A është bërë nga titan 100%? Epo, duke kujtuar videot e Jony Ive duke folur për aluminin që Apple përdori, ne do t'ju tregojmë: karta Apple ka disa Ive dhe aluminin e saj ... Pas kërcimit ju japim të gjitha detajet e këtij zbulimi.

Epo jo, duket se dëshira për alumin të Jony Ive, ish-shefi projektues i Apple, kishte kaq shumë ndikim në hartimin e këtij modeli të ri Apple Cardka edhe pak alumin në të. Ka 10% alumini në të, jo gjithçka është titan pasi ata na shesin nga Cupertino, domethënë, Apple Card ka proporcione të 90% titan dhe 10% alumini. Por ju tashmë e dini që ajo që shet është titan, diçka ekskluzive që e bën Apple Card diçka ekskluzive. Më poshtë mund të shihni se si Apple shet titanin e kësaj kartele të re Apple edhe kur flasin për pastrim, po i pastër, kjo Apple Card e re:

Titanium Apple Card është gdhendur me lazer me emrin e mbajtësit të kartelës dhe logon e Apple. Një përfundim i bardhë arrihet përmes një procesi të veshjes me shumë shtresa që i shtohet materialit bazë të titanit.

Nëse Titanium Apple Card juaj bie në kontakt me sipërfaqe të forta ose materiale, veshja mund të dëmtohet.

Si e dini këtë? Epo, falë një shembulli më shumë se sa larg mund të shkojë freakizmi për markën e mollës. Një përdorues e ka çuar Apple Card-in e tij në një Mineralisti i Universitetit të Kalifornisë për të analizuar Apple Card. Kthimi tek miku ynë Jony Ive, dhe kështu ju mund të shihni se sa larg MPJ si kam folur rreth aluminit, ju lë me një parodi që gjeta në Youtube (ka edhe një fije Reddit) në lidhje me aluminin e Ive. Shijoni


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.