Jon Prosser parashikon risitë kryesore të iPhone 14

Apple iPhone 14

Javën e ardhshme më në fund do të dimë të gjitha lajmet e iPhone 13, telefoni tjetër në mollën e madhe. Ka shumë rrjedhje, paraqitje dhe imazhe që kemi nga prototipet. Përveç surprizës, është shumë e qartë se cili është synimi i Apple me iPhone 13. Megjithatë, disa orë më parë rrjedhësi Jon Prosser i njohur për sukseset e tij të fundit në botën e Apple, ka publikuar disa pasqyra që siguron janë të bazuara në informacione të vërteta nga iPhone 14 i ardhshëm i cili do të shihte dritën në shtator 2022. Disa lajme interesante do të ishin zhdukja e nivelit, një ridizajnim i altoparlantëve dhe një shasi alumini.

Pa nivel, me një trup titani dhe një ridizajnim të altoparlantit: iPhone 14 i ardhshëm

Jon Prosser duket se po e bën përsëri. Vetëm një javë para lansimit të iPhone 13, vë në qendër të vëmendjes iPhone 14 që do të shohë dritën brenda një viti. Ka shumë risi që sipas tij kanë mbetur nga iPhone 13 në iPhone 14 kështu që dizajni i këtij të fundit ka të ngjarë të ndryshojë shumë më tepër sesa ndryshimet e prezantuara në gjeneratat e fundit.

Nëse analizojmë paraqitjet e publikuara së bashku me informacionin e ofruar në video, mund të shohim që iPhone 14 nuk do të ketë notch, diçka që shumë përdorues do ta vlerësojnë që të kenë më shumë ekran. Nga ana tjetër, do të ketë një vrimë të kamerës së përparme që do të lërë një top të zi në qendër të ekranit. Pjesa tjetër e kompleksit të kamerave do të integrohet nën ekran.

Artikulli i lidhur:
Aliazh titani për shasi iPhone 14 Pro

Apple iPhone 14

A shasi titani më e trashë dhe më e fortë. Objektivi? Shmangni goditjen e kamerave të pasme së bashku me blicin LED dhe skanerin LiDAR. Nga ana tjetër, ndryshimi i dizajnit vjen gjithashtu mikrofonët dhe altoparlantët që duken si një evolucion i iPhone 4 siç u diskutua në video. I lidhur me iPhone 4 është ardhja e butonave të rinj rrethorë të kontrollit të volumit. Së fundi, lidhësi Lightning do të mbetet në disa modele, në të tjerat mund të vazhdojë në eliminimin e tij përfundimtar.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.