Jony Ive dhuron 130.000 dollarë për 'Be a Tree Angel' në Mbretërinë e Bashkuar

Qershorin e kaluar 2019, Jony Ive njoftoi pensionimin e tij nga Apple. Për më shumë se 27 vjet, ai ka qenë në ekipin e dizajnit të Apple, i ngarkuar me promovimin e linjave estetike dhe dinamike të produkteve të Big Apple. Aktualisht është Shefi projektues i Apple por në fund të vitit, ai do të largohet nga Apple për të marrë një punë të re nën kompaninë e tij të quajtur Dashuri nga. Ive, një besnik i përkushtuar ndaj mjedisit, ka dhuruar Dollarit amerikan 130.000 në fushatën Be a Tree Angel i medias britanike DailyMail për të promovuar mbjelljen dhe ruajtjen e kopshteve shkollore në Mbretërinë e Bashkuar.

Parku i Mollëve dhe hapësirat e gjelbërta, thelbësore për Jony Ive

Estamos lanzando esta campaña porque los árboles juegan un papel importante en la lucha contra el cambio climático, mejorando la calidad del aire y apoyando la vida silvestre.

Fushata Bea a Angel Angel synon të mbjellë pemë në të gjithë Britaninë për të luftuar ndryshimin e klimës, për të ruajtur mjedisin dhe, mbi të gjitha, për t'u kujdesur për planetin. Fushata filloi në nëntor të këtij viti dhe drejtohet nga gazeta DailyMail. Shifra të shkëlqyera nga e gjithë bota kanë dhuruar shuma të vogla dhe Jony Ive, i lindur në Britani dhe i rrënjosur në këtë vend përgjithmonë, ka vendosur të dhurojë për kauzën 130.000 dollarë.

Jony Ive, me origjinë nga Stafford, ka siguruar mediat britanike rëndësinë e pemëve në jetën e tij. Gjithashtu përpiquni të mbillni sa më shumë pemë brenda mundësive tuaja. Në vitet e fundit, përpjekja e Apple për çështje mjedisore dhe zona të gjelbërta ka shkuar në kreshendo, sidomos pas prezantimit të Parku i Mollës, ku qindra hektarë të gjelbërt janë në dispozicion të punonjësve tuaj.

Me encanta sentarme a su sombra. Una de las ideas fundamentales para el diseño de Apple Park fue crear acres de zonas verdes y huertos. Poder contribuir a un proyecto tan cercano a mi corazón es fabuloso.

Qëllimi i fushatës është që të përpiqemi për të marrë të gjithë mund të mbillni pemë në kopshtet tuaja ose në rast se nuk jeni në gjendje, të investoni shuma të vogla parash për t'i mbjellë në vende të ndryshme të Mbretërisë së Bashkuar. Përveç kësaj, gjatë gjithë muajit dhjetor, DailyMail ka shpërndarë pemë për disa nga lexuesit e saj.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.