Jony Ive për të marrë pjesë në hartimin e pemës së Krishtlindjes të Claridge

pema e Krishtlindjeve

Çdo vit, sytë e të gjithë dashamirëve të pemës së Krishtlindjes janë përqendruar në hotelin luksoz Mayfair, Claridge, si mund të ishte ndryshe. Ky hotel luksoz është gjithashtu i famshëm për shfaqjen e pemës më të veçantë të Krishtlindjeve çdo vit, pasi që çdo vit dizajnerë dhe arkitektë të njohur punojnë për të krijuar më modernen dhe të veçantën e këtyre dekorimeve të Krishtlindjeve. Ne mund të gjejmë pamje spektakolare dhe shkëlqim në to, por lajmi kësaj here është fakti se Jony Ive, dizajner britanik dhe i famshëm i Apple, do të punojë krah për krah me Marc Newson në këtë projekt.

Vitin e kaluar, pema ishte puna e CEO të Burberry, ashtu si Dolce & Gabanna gjithashtu kishin Krishtlindjet e tyre të lavdisë në Clardige. Me këtë rast, është koha të tregojmë Jonin e vjetër të mirë, artet e të cilit në fushën e dizajnit janë të pashembullta, kështu që ne do të flasim pak më shumë për Mar Newson. Nuk është hera e parë që ata punojnë së bashku, Newson tashmë ka punuar në Apple në projekte të ndryshme siç është krijimi i Apple Watch dhe madje edhe një aparat fotografik në stilin Leica që u ankandua për të financuar luftën kundër AIDS-it.

Pema luksoze e Krishtlindjes mund të shihet në Claridge nga 18 nëntor dhe nuk ka dyshim se ne do të sjellim një foto në iPhone News kështu që ju të shihni se si doli. Ju nuk keni pse t'i përmbaheni tradicionales, vitin e kaluar, një pemë e krijuar nga njëqind çadra argjendi dhe ari kryesoi zonën, shumë të ndritshme, që shoqëroheshin me jo më pak se 70.000 drita, një dremitje e modernitetit dhe fantazisë, e cila ishte shumë e ndryshme nga dizajni barok i vitit 2014 që u krye nga askush tjetër nga firma italiane Dolce & Gabanna.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.