A ju mungon MagSafe në iPhone tuaj? MagDoka do të bëjë që çdo iPhone të jetë i pajtueshëm me MagSafe

Më duhet të them se një nga gjërat që më pëlqente më shumë në lidhje me iPhone 12 të ri është pikërisht një nga risitë më pak teknologjike: MagSafe. Dhe është se kjo mënyrë e re e karikimit, e ngjashme me atë që kemi pasur më parë, e cila përfiton nga një rreth magnetesh, hap mundësi të pafundme me pajisjet e reja. Nëse keni një iPhone 11, është ndoshta i vetmi ndryshim i madh që pajisja juaj ka me iPhone 12 të ri ... Ok, ne kemi 5G, një procesor të ri, etj ... por ato me të vërtetë janë pajisje shumë të ngjashme nëse MagSafe. Tani, ka mënyra për të "imituar" këtë MagSafe dhe pikërisht sot duam të flasim MagDoka, disqet që do të lejojnë që iPhone juaj të jetë i pajtueshëm me MagSafe.

Po, kjo gjë për magnet është e vjetërKa shumë mbajtës makinash që kanë punuar gjithmonë në këtë mënyrë: ne vendosëm një afishe metalike në iPhone, dhe në mbajtëse kishim një magnet. Theshtë e zakonshme dhe më shumë në pajisjet e vjetra me këto MagDoka. Në të renë iPhone 12 kjo shkon më tej pasi iPhone vetë e njeh kur përdor këtë MagSafe, dhe kjo hap shumë më tepër mundësi. MagDoka Ato përbëhen nga disqe magnetike që ne do t'i vendosim në pjesën e pasme të iPhone-it tonë. Ata kanë një çmim prej 16.99 dollarë dhe janë të pajtueshëm me karikimin pa tel, domethënë, nuk do të ndikojë në funksionimin e tij.

Më e mira e Magdoka, ndryshe nga metodat e tjera të ngjashme që kemi parë, është se Ato janë të mbuluara me lëkurë, diçka që do të bëjë që iPhone juaj të mos vuajë. Gjithashtu ngjitësin që ata kanë le t’i heqim dhe t’i vendosim sa herë të duam. Pasi të vendosemi, ne mund të përdorim ndonjë nga aksesorët e rinj të pajtueshëm me Apple MagSafe të ri, padyshim që karikuesi MagSafe do të jetë i pajtueshëm vetëm me iPhone që kanë karikim pa tel.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

4 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   diego_nrg dijo

  Ky artikull është pak konfuz, a do të thotë se ky aksesor MagDoka është i pajtueshëm me iPhone 8, 8plus, X, Xs, 11, pro dhe max (modelet e karikimit pa tel Qi para vitit 2020) me iPhone 12 dhe ngarkimin pa tel magsafe?

  1.    Louis Padilla dijo

   Ata janë magnet, ajo që ata bëjnë është se aksesorët magsafe janë bashkangjitur në mënyrë magnetike në iPhone tuaj, jo se ato karikohen në 15W

   1.    daniel f. dijo

    Ajo që do të thotë Diego është se nuk ka ndonjë kuptim për një iPhone 7 ose më herët.

    1.    Karim Hmeidan dijo

     Epo kjo varet nga ajo për të cilën do ta përdorni, është mjaft e dobishme të përdorni montime makinash me MagSafe për shembull. Nëse në të ardhmen merrni një iPhone të ri, tashmë keni mbështetjen.
     Unë mendoj se këto montime janë një nga shërbimet më interesante të MagSafe, ne kishim karikim pa tel më parë.