Kështu që mund të përdorni Shkyçjen Automatike në kompjuterët e vjetër Mac

macbook-auto-unlokc

Me watchOS 3 dhe dorën e macOS Sierra, Apple prezantoi një sistem të ri zhbllokimi për Mac-të tanë. Në këtë mënyrë, vetëm për të pasur Apple Watch në dore. Sidoqoftë, vjen e zakonshmja, papajtueshmëritë me pajisjet e vjetra. Somethingshtë diçka normale, por nuk ndalet së prekuri moralin e përdoruesve të caktuar. Për të qenë të sigurt, ky sistem do të funksionojë me çdo pajisje macOS nga 2013, por Ne do t'ju tregojmë një hile të vogël se si të merrni Auto Unlok në një pajisje që gjoja nuk është e pajtueshme, është e lirë, e lehtë dhe mjaft e shpejtë.

E gjithë kjo është kryer nga një përdorues i Reddit i quajtur "jjborcean", i cili bëri pak rregullim në MacBook e tij për të qenë në gjendje të shijonte Zhbllokimin automatik:

Shkyçja automatike është e përputhshme vetëm midis pajisjeve me watchOS 3 dhe me macOS Sierra, domethënë në pajisjet Mac që janë lëshuar pas mesit të vitit 2013. Sidoqoftë, mund të shijoni edhe Shkyçjen automatike.

Për ta bërë këtë, ju duhet një kartë rrjeti AirPort që mbështet WiFi AC.

Thjesht duhet të fikni Mac-in tuaj, të shkëputni plotësisht baterinë dhe kabllon dhe të vazhdoni të instaloni kartën e re të rrjetit. Quiteshtë mjaft e thjeshtë, zakonisht është në këndin e sipërm të majtë. Tani thjesht rindizni sistemin dhe opsioni do të shfaqet.

Realiteti është se është mjaft e lehtë, dhe vetëm duhet të blini kartën e kësaj LINK Megjithëse është nga Amazon.com ju mund të shkoni në versionin ekuivalent të Spanjës ose në vendin ku banoni. Për ata që nuk e njohin mirë këtë lloj mekanizmi, realiteti është se nuk ia vlen, karta zakonisht është rreth 40 €, ndoshta një çmim i tepruar për zhbllokimin automatik të Mac-ut, më shumë duke ditur se nuk zhbllokohet kur fillon pasi të jetë fikur, por kur është në gjumë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   Anglia e gjate dijo

    E kuptoj që duhet të funksionojë po aq mirë për një Mac Mini, apo jo?