Këto janë detajet e zbuluara brenda iPhone 13

Ju tashmë e dini se me ardhjen e secilit iPhone të ri, është gjithashtu koha për ta hequr atë, një detyrë që kohët e fundit ishte në duart e iFixit dhe që duket se këtë herë ata kanë qenë dukshëm përpara kohës. Ne tashmë kemi imazhet e para të brendësisë së iPhone 13.

Këto imazhe të para zbulojnë një Face ID të përtërirë, një motor të vogël Taptic dhe një bateri dukshëm më të madhe. Le të hedhim një vështrim në këtë iPhone të ri brenda, një imazh që gjeneron gjithmonë një gjendje të caktuar kurioziteti për shumicën dërrmuese të përdoruesve, kryesisht sepse imagjinoj se askush prej jush nuk do të guxojë të hapë tuajin.

Me këtë rast imazhet janë siguruar nga "Leaker" Soni Dikson i cili i ka ndarë ato drejtpërdrejt në llogarinë e tij në Twitter duke na ofruar atë që do të jetë shikimi i parë në zorrët e iPhone. Të them të drejtën, për ne që jemi konsumatorë vulgare kjo shuan vetëm një instinkt të çuditshëm kurioziteti, sepse Unë nuk jam në gjendje të identifikoj përtej kamerës dhe baterisëMe Ndërkohë, specialistët na shpjegojnë se ka më shumë ndryshime nga sa mund të imagjinonim dhe të tjera që janë drejtpërdrejt të dukshme jashtë vendit.

Niveli është ridizajnuar duke lëvizur disa nga sensorët dhe duke ngjeshur elementët e tij të ndryshëm për të ofruar, siç e dini, një madhësi që është 20% më e vogël se modeli i mëparshëm. Moduli Taptic Engine ishte i kënaqur të ofrojë atë përvojë unike të dridhjeve të iPhone gjithashtu ka zvogëluar ndjeshëm madhësinë e tij, dhe kjo lejon që të futet një bateri disi më e madhe. Pak më shumë ndryshime vlerësohen duke pasur parasysh se puna e miniaturizimit në Apple është në krye të botës së teknologjisë dhe se cilësia e prodhimit do të thotë që të gjithë përbërësit të mbrohen nga materiale të ndryshme.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.