Kabllo USB C me karikim të shpejtë vjen në Apple Watch të ri

USB C po karikon Apple Watch

Në Cupertino ata vazhdojnë të rezistojnë në zbatimin e portës USB C në iPhone, të gjithë mezi presim zbatimin e tij, por asgjë ... Do të ishte mirë të kishim një port të vetëm në të gjitha pajisjet Apple, por tani për tani ardhja e USB C bëhet efektive në pjesën tjetër të produkteve dhe në këtë rast ishte Apple Watch Series 7, gjithashtu me karikim të shpejtë.

Po, modelet e reja të Apple Watch shtojnë një sistem karikimi të shpejtë me të cilin përdoruesi mund kanë 80% jetëgjatësi të baterisë në vetëm 45 minutaMe Kjo do të thotë që tani orët e reja lejojnë që pajisja të ngarkohet plotësisht 33% më shpejt se modelet e mëparshme.

Autonomi e mirë dhe karikim më i shpejtë me USB C

Më e mira nga të gjitha është se tani Apple Watch i ri ofron një jetëgjatësi baterie deri në 18 orë sipas vetë Apple dhe shtuar shpejtësisë së karikimit me kabllon e ri USB C ne kemi një kombinim të përsosur. Nga ana tjetër, është e rëndësishme të theksohet se ky kabllo USB C shitet veçmas dhe është plotësisht në përputhje me pjesën tjetër të Apple Watch deri në Serinë 1, por nuk do të keni karikim të shpejtë në to.

Ngarkimi i Apple Watch është një fllad. Dhe është deri në 33% më shpejt në Apple Watch Series 7, e cila mund të arrijë 80% të karikimit në rreth 45 minuta. Thjesht duhet ta afroni lidhësin me faqen e brendshme të orës dhe magnetët kujdesen për gjithçka. Shtë një sistem i mbyllur plotësisht në të cilin asnjë kontakt nuk ekspozohet. Supershtë gjithashtu shumë i përshtatshëm, sepse as nuk keni nevojë për shtrirje të përsosur. Karikimi i shpejtë është i pajtueshëm vetëm me Apple Watch Series 7. Modelet e tjera marrin kohën e zakonshme.

Kablloja e re magnetike e karikimit të shpejtë me lidhës USB C për Apple Watch Ka një gjatësi prej 1 m dhe një çmim në dyqanin Apple prej 35 euroMe Tani për tani ndërsa po shkruajmë këtë artikull, nëse blini kabllon tani, ai do të arrijë në 17 shtator, ne imagjinojmë që stoku do të rritet gjatë javëve për dërgesat e menjëhershme.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.