"Crossy Road Castle" po vjen në Apple Arcade

Kalaja e Rrugës së Kryqëzuar

Nëse dikur do të ishit të fiksuar në «Rrugën e Kryqëzuar» mitike, brenda pak ditësh do të jeni në gjendje të luani një version të ri tre-dimensional: «Crossy Road Caste».

Hipster Whale, krijuesi i lojës së famshme "Crossy Road", sapo ka njoftuar se kanë një lojë e re, këtë herë me një pamje 3D të quajtur «Crossy Road Castle». Ju keni treguar që do të lëshohet në ekskluzive për Apple Arcade, kështu që nuk do të jetë e mundur të luhet në një sistem tjetër përveç atij të Apple. Ky version i ri do të jetë multiplayer, me 4 lojtarë të njëkohshëm. Loja konsiston në hedhjen përreth një kështjelle të madhe dhe vizitimin e dhomave të ndryshme për të mbledhur monedha dhe për të shmangur kurthet e vendosura.

Balena nuk ka dhënë një datë specifike për nisjen e saj, por nuk do të duhen shumë ditë për të parë dritën. Duke qenë i përfshirë në platformën Apple Arcade, Mund të luhet në të gjitha pajisjet e përputhshme me këtë platformë: iPhone, iPad, Mac dhe Apple TV.

Vetëm disa javë më parë që Apple Arcade është në veprim dhe katalogu i saj i lojërave në dispozicion po rritet gjithnjë e më shumë, më shumë se 100. Mund të arrihet vetëm përmes një pajtimi prej 4,99 euro në muaj. Sigurisht, të gjitha lojrat në dispozicion në atë platformë mund t'i provoni falas muajin e parë. Lojëra krejtësisht të "pastra": pa reklama, pa blerje brenda aplikacionit. Kjo pajtim ndahet me të gjithë anëtarët e familjes, diçka shumë e rëndësishme për ata prej nesh që kemi fëmijë, dhe gjithashtu me qetësinë për të ditur se asnjë lojë nuk ka fshehur blerjet brenda aplikacioneve.

Duket se Apple më në fund do të promovojë fushën e lojërave, një temë ndaj së cilës ka qenë gjithmonë disi e rezervuar. Një platformë që padyshim do të ketë shumë ndjekës besnikë, për sa kohë që Apple e mban atë me lajme mujore. Tani problemi do të vijë me kapacitetin ruajtës të pajisjeve tona, nëse fillojmë të shkarkojmë shumë lojëra. Isshtë një çështje që do të duhet të marrim parasysh kur blejmë një pajisje të re Apple.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.