Kalendarët 5 është Aplikacioni Falas i Javës në App Store

kalendarë 5

Duket se djemtë nga Cupertino kanë vendosur bateritë kur bëhet fjalë për ofrimin e aplikacioneve falas në seksionin Aplikimi Falas i Javës. Javen e shkuar loja e zgjedhur ishte Space Marshal, një lojë FPS e personit të tretë që nuk i ka ato blerje të lumtura brenda aplikacionit që në fund të fundit gjithmonë prishin përvojën e lojrave të përdoruesit.

Ashtu si javën e kaluar, Apple ka zgjedhur, kësaj here është një aplikacion, Kalendarë 5, një nga aplikacionet më të mira për të menaxhuar kalendarin dhe detyrat tona direkt nga iPhone dhe iPad. Ky aplikacion ka një çmim të rregullt në App Store prej 6,99 euro.

Ndryshe nga aplikacionet e tjera ku versioni iPad është i disponueshëm në mënyrë të pavarur dhe ju duhet të paguani për ta përdorur atë, Kalendarët 5 është një aplikacion universal, i cili na lejon tëmenaxhoni të gjitha detyrat dhe takimet tona në kalendar falë ndërfaqes fantastike që na ofron, gjë që përkthehet në thjeshtësi të pabesueshme kur organizojmë detyrat dhe ngjarjet tona të ardhshme. Gjithashtu, nëse përdorim Google Calendar, pasi të instalojmë aplikacionin në pajisjen tonë, aplikacioni do të na japë mundësinë për të përdorur kalendarët e Google.

Kalendarët 5 karakteristikat kryesore

  •  Ndërfaqja e fokusuar në ngjarje. Ndërfaqja e saj elegante e bën shumë të lehtë për të parë detyrat dhe fotot e ngjarjeve që kemi në pritje, pa zbukurime që mund të na tërheqin vëmendjen nga ajo që është me të vërtetë e rëndësishme.
  • Dita, java, muaji dhe mënyra e listës së ngjarjeve. Nëse preferojmë shikoni ngjarjet tona si një listë Në vend të pamjes tradicionale të përdorur nga të gjithë kalendarët, Kalendari 5 do të na tregojë ngjarjet tona në pritje sikur të ishte një listë.
  • Krijoni ngjarje të zgjuara. Nëse çdo të hënë kemi pritur të shohim kapitullin e fundit të The Dead Walking, ne mund të shkruajmë në kalendarin «Episodi i ri i Walking Dead Të Hënave» dhe në këtë mënyrë aplikacioni do të na pyesë nëse duam ta shënjestrojmë atë ngjarje të përsëritur çdo të hënë në kalendarin tonë.
  • Përveç që janë në gjendje të krijojnë ngjarje në mënyrë intuitive, Kalendari 5 na lejon të tërheqim ngjarjet ose detyrat që kemi vendosur në ditët e tjera në vend që të redaktoni atë për të modifikuar datën e re.
Kalendaret e Leximit 5 (Lidhja e AppStore)
Kalendarë 5 nga Readdle29,99 €

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.