Nomad Rugged Case për AirPods Pro, në detaje është ndryshimi

Nomad ka azhurnuar rastin e saj të thyer për AirPods duke e bërë atë të pajtueshëm me AirPods Pro, dhe gjatë rrugës Ai e ka shfrytëzuar rastin për të shtuar disa detaje që përmirësojnë modelin e mëparshëm, duke zgjeruar distancën në lidhje me produktet e prodhuesve të tjerë. Ne e kemi testuar atë dhe ju tregojmë të gjitha detajet më poshtë.

Mbrojtja dhe dizajni

Mund të jetë e tepërt për të mbrojtur një kuti, por shumë prej nesh e shohin atë më shumë se të përshtatshme. Pas përdorimit të AirPods që nga gjenerata e tyre e parë, dhe në fillim mjaft ngurrues për të përdorur mbulesa mbrojtëse, në fund të fundit përvoja më ka mësuar se nëse doni që rasti i AirPods tuaj të mbetet në gjendje të mirë, duhet ta mbuloni me një lloj mbrojtjeje . Përfundimi i bardhë me shkëlqim i polikarbonatit është shumë i ndjeshëm ndaj agresioneve të jashtme, dhe mbajtja e AirPods në çantë, çantë palestre ose xhep me sende të tjera përfundon mjaft "e dëmtuar".

Kësaj duhet t’i shtojmë rrezikun (ose më saktë sigurinë) që kutia të bjerë përtokë, diçka që më ka ndodhur në disa raste. Me këtë Rasti të thyer nga Nomad ne mbulojmë të gjitha këto aspekte, dhe në sajë të strukturës së saj të brendshme plastike dhe një trashësi "as shumë të hollë, as shumë të trashë" ne mund të jemi të qetë përpara se shumica e rënieve aksidentale nga një tavolinë ose nga xhepi ynë. Shumë me vend, mbulesa ka një kornizë plastike qendrore, e cila është ajo që do të godasë tokën në rast të rënies, në mënyrë që lëkura të mos pësojë dëmtime.

Elementi më i dukshëm i rastit Nomad është lëkura e shkëlqyeshme që mbulon pjesën më të madhe të sipërfaqes së saj. Ajo lëkurë Horween që tashmë e kemi provuar në rastet iPhone të së njëjtës markë dhe që ka një prekje kaq të këndshme, dhe kjo përmirësohet me kalimin e kohës falë asaj pasurie që ka vetëm një material si ky. Mbërthimi i kutisë gjithashtu përmirësohet ndjeshëm, kështu që shanset që ajo të rrëshqasë dhe të bjerë në tokë zvogëlohen. Nomad ka shtuar një pëlhurë mikrofibre në brendësinë e saj në mënyrë që kutia origjinale të mos dëmtohet, dhe kjo gjithashtu e bën rastin të përshtatet në mënyrë të përsosur dhe të mos dalë lehtë, diçka që ka ndodhur me brezat e mëparshëm.

Në detaje është ndryshimi

Kjo Nomad Rugged Case nuk është rasti i vetëm prej lëkure në treg, as i pari, por është krejt ndryshe nga të tjerët. Për të gjitha ato që kemi thënë më parë, duhet të shtojmë një sërë detajesh që bëjnë diferencën. Detaje të tilla si LED-i i karikimit është krejtësisht i dukshëm falë një kanali të vogël me fibra optike që bart dritën jashtë kështu që ju të mos humbni një jota të dukshmërisë së saj. Do të gjejmë gjithashtu një zonë të vogël në pjesën e pasme që korrespondon me butonin e lidhjes AirPods dhe që mund ta përdorim për të shtypur atë buton pa hequr kutinë. Ajo gjithashtu ka një goditje për një rrip dore, dhe natyrisht vrimë për lidhësin Lightning, në rast se nuk duam të përdorim karikimin pa tel që, padyshim, vazhdon të punojë me rastin në vazhdim.

Mendimi i redaktorit

Rastet për AirPods vijnë në të gjitha llojet, materialet dhe çmimet, por kjo Nomad Rugged Case qëndron më së shumti për cilësinë e materialeve të saj, modelin e saj dhe për disa detaje që, ndërsa të tjerët i injorojnë ato plotësisht, ata kanë dashur të kujdesen për maksimumin . Mbrojtja e AirPods Pro tuaj pa humbur asnjë nga avantazhet e saj është e mundur, dhe gjithashtu mund ta bëni për një çmim më shumë se të rregulluar, pasi që Ky Këllëf Nomad i thyer për AirPods Pro kushton 34,99 € en Makinistë, në secilën prej dy ngjyrave të saj: kafe dhe e zezë.

Çështje Nomad Rugged
 • Vlerësimi i redaktorit
 • Vlerësim 4.5 yje
34,99
 • 80%

 • Dizajn
  Redaktori: 90%
 • Qëndrueshmëria
  Redaktori: 90%
 • Përfundon
  Redaktori: 90%
 • Cilesia e cmimit
  Redaktori: 90%

rekuizitë

 • Lëkurë Premium Horween
 • LED i karikimit në mënyrë perfekte të dukshme
 • Rregullim perfekt
 • I pajtueshëm me karikim pa tela
 • Pjesë që nuk shkëputen lehtë

Contras

 • Trashësia e rritur

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.