Karikimi i shpejtë pa tel i iOS 11.2 nuk përmirësohet shumë me atë aktual 

Një nga tiparet më të rëndësishme, të paktën në teori, me të cilën iOS 11.2 na paraqet është mundësia e përfitimit të karikuesve të shpejtë me teknologjinë wireless Qi. Dhe a është kjo Siç e dini mirë, karikimi i telefonit me këtë lloj karikuesi është shumë më i ngadaltë sesa ajo që do të na sigurojë një karikues i rregullt. 

Me pak fjalë, nuk ka asnjë arsye të dukshme për të menduar se kjo karakteristikë është padyshim pozitive për të gjithë përdoruesit e iOS me pajisje të përputhshme. Sidoqoftë, kur vendosim kronometrin në dorën tonë nuk duket aq mirë, "karikimi i shpejtë" pa tel që karakteristikat e iOS 11.2 nuk duket si i tillë dhe ofron rezultate mjaft të këqija. 

Mathew Birchler ka bërë një akordim me iPhone 8 Plus të tij për të na treguar se sa kohë i duhet iPhone për të karikuar baterinë me secilën nga metodat që Apple ofron për të gjithë përdoruesit e saj, kështu e kemi këtë surprizë gati të pakëndshme në lidhje me performanca e karikuesve të ndryshëm që Apple na vë në dispozicion, veçanërisht ato që përputhen me standardin Qi. Dhe rezultatet lënë shumë për të dëshiruar dhe tregojnë se Apple ndjek shumë hapa prapa në këtë lloj teknologjie Për ndonjë arsye të panjohur, ne imagjinojmë sepse ata ende hezitojnë të ndryshojnë ekosistemin e baterisë shumë pas fiaskos së madhe shpërthyese që prezantoi Galaxy Note 7 i Samsung ... a është thjesht frikë?

Realiteti është se i njëjti iPhone 8 Plus me iOS 11.1 mori jo më pak se dy orë për të karikuar dyzet përqind të baterisë, ndërsa me karikim pa tel në të njëjtën pajisje por me iOS 11.2 kjo na tregon vlera vetëm 10% më të larta. Kjo është, nuk duket se ne me të vërtetë do të vërejmë këtë përmirësim që gjoja përmban iOS 11.2 brenda tij.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.