Aksesorët më të mirë për produktet tuaja Apple

Ne testuam aksesorët MOFT për iPhone dhe MacBook, montime të tilla përveç që na ofrojnë mbështetje për t'i përdorur pajisjet tona më komode, ato kanë edhe funksione të tjera si mbajtëse kartash, mbulesa ose thjesht "të padukshme".

aksesorë të veçantë

MOFT na ofron aksesorë që janë të ndryshëm nga suportet konvencionale. Po, ata na ofrojnë mundësinë e vendosjes së iPhone-it tonë në tavolinë për të parë më rehat ekranin, ose ngrenë lartësinë e MacBook-ut tonë përveç vendosjes së tastierës në një pozicion më të rehatshëm për të shkruar. Por përveç këtyre funksioneve që çdo mbështetje tjetër konvencionale mund të na japë, kanë diçka të veçantë që i bën unike.

Të gjitha produktet e tyre janë prej lëkure sintetike me cilësi të lartë. Prekja është shumë e butë dhe është e vështirë ta dallosh atë nga lëkura e vërtetë. Janë produkte të testuara për t'i rezistuar dhe kjo duket që në momentin e parë që i prekni me duar. Janë shumë rezistente, shumë më tepër se sa të ishin lëkurë e vërtetë, dhe ata nuk kanë atë pamjen e lirë plastike që ka tendencë të ketë lëkura imituese. Vendimi për të mos përdorur lëkurë origjinale nuk është për të kursyer para, por për të bërë një produkt më respektues ndaj natyrës dhe më rezistent, që mund t'i rezistojë përdorimit të përditshëm pa asnjë problem.

Në dizajnin e sajdhe kombinoni magnetet me palosjet e tipit “origami”. për të arritur një bazë të qëndrueshme që ju lejon të mbani pajisjen tuaj pa lëkundje ose lëvizje të tjera të pakëndshme kur i përdorni. Në këtë analizë kemi testuar tre aksesorë të ndryshëm: një mbështetje magnetike për iPhone që është gjithashtu një mbajtës karte; një mbështetëse e rregullueshme në lartësi që është e padukshme për MacBook; një mëngë MacBook që kthehet në një mbajtëse të rregullueshme në lartësi.

Mbajtëse karte dhe mbajtëse iPhone

E përputhshme me sistemin MagSafe të iPhone 12 dhe 13, kjo mbajtëse karte lëkure vegane ngjitet në mënyrë magnetike në iPhone tuaj Dhe këtë e bën duke përfituar nga dy magnetet e sistemit MagSafe, ai rrethor për kapje më të madhe dhe ai i poshtëm për të mos lejuar që të kthehet lehtë. Kapja magnetike është ajo që prisni me sistemin MagSafe, mjafton që të mos bjerë kur e përdorni, por është e lehtë për t'u hequr. Mbërthimi funksionon më mirë me një këllëf MagSafe, pasi pjesa e pasme e xhamit e iPhone është shumë e rrëshqitshme. Thënë kështu, nëse keni përdorur ndonjë aksesor MagSafe, sjellja e këtij mbajtësi të kartës është e njëjtë.

Është në dispozicion në disa ngjyra, në këto imazhe ajo që mund të shihni është ngjyra Oxford Blue. Një shënim për ata Përdoruesit e iPhone 13 Pro: Për shkak të madhësisë së iPhone dhe modulit të kamerës, mbajtësit e kartës Blu Windy/Classic Nude/Sunset Portokalli/Hello Yellow funksionojnë më mirë pasi mbajtësit e kartave të tjera janë disi më të mëdha dhe moduli i kamerës i bën ato të mos përshtaten mjaft mirë. Nëse keni një iPhone 13 Pro Max, pasi është më i madh, nuk ka asnjë problem.

Mbajtësi i kartës ka hapësirë ​​për tre karta krediti ose karta identiteti, të cilat fshihen plotësisht kur mbajtësi nuk është i palosur. Futja dhe nxjerrja e tyre është shumë e lehtë, dhe kur ato janë brenda kutisë së kartës, praktikisht nuk ka rritje të dukshme në trashësi. Siç e thashë edhe më parë, nuk bie kur e fut dhe nxjerr nga xhepi, por personalisht e përdor më me siguri në kombinim me mbulesën MagSafe, kapja është më e mirë.

Për funksionin mbështetës duhet të palosim mbajtësin e kartës që do të mbetet në atë formë falë përdorimit inteligjent të magneteve, duke ekspozuar kartat që kemi shtuar. Mund ta vendosim iPhone-in tonë vertikalisht, ose ta rrotullojmë mbështetjen dhe ta vendosim horizontalisht për të shijuar përmbajtje multimediale ose përdorni atë në video-konferenca. Qëndrimi i tij është shumë i qëndrueshëm dhe nuk ka rrezik që iPhone të bjerë lehtë.

Qëndrim i padukshëm për MacBook

Një nga gjërat më pak të preferuara për përdorimin e laptopit në lëvizje është faqosja plotësisht horizontale e tastierës. I mësuar të përdor tastierë me një shkallë të caktuar prirjeje, nuk e kuptoj se si të shkruaj plotësisht të sheshtë për orë të tëra. Kjo mbështetje MOFT është këtu për të ndryshuar gjërat sepse kalon plotësisht pa u vënë re në bazën e laptopit tuaj, kjo bazë ju lejon të anoni laptopin tuaj në dy pozicione fikse, 15 ose 25 gradë, dhe kjo jo vetëm që e ngre ekranin në një pozicion më të rehatshëm për sytë dhe qafën tuaj, por edhe anon tastierën për të shkruar më komode.

Ideja është shumë e zgjuar: një fletë lëkure vegane që ngjitet në bazën e laptopit tuaj, me një trashësi kaq minimale sa nuk do ta vini re që e keni veshur. Ngjitësi i përdorur lejon që ai të përdoret sa herë të jetë e nevojshme, pa lënë asnjë mbetje në laptop kur e hiqni atë. Përdorimi i tij është shumë i thjeshtë, dhe ju e shpalosni atë në vetëm disa sekonda, duke ju lejuar gjithashtu të zgjidhni midis dy këndeve të pjerrësisë. Si mbështetje është shumë e qëndrueshme, do të mund të mbani duart dhe të shkruani pa vënë re asnjë lloj dridhjeje apo lëkundjeje në bazë, falë faktit që në strukturën e saj është përdorur tekstil me fije qelqi.

Kur nuk ju nevojitet, do të harroni plotësisht se e keni veshur dhe mund të vazhdoni të përdorni të njëjtën këllëf që keni, sepse vështirë se i shton trashësi laptopit tuaj. Është i pajtueshëm me laptopë deri në 15,6 inç, megjithëse e kam testuar në MacBook Pro 16" dhe funksionon në mënyrë perfekte. Imazhet që po shihni dhe në video kam përdorur MacBook Air, me të cilin është absolutisht i patëmetë. Nëse e ka bindur gruan time, e cila në fillim ishte shumë skeptike, mund t'ju siguroj se do t'ju bindë të gjithëve. Është në dispozicion në shumë ngjyra, diskrete si e zeza ose gri, e ndritshme si portokalli ose rozë dhe shumë të tjera.

Këllëf MacBook & Stand

E lë për të fundit aksesorin tim të preferuar nga të tre: një mëngë për MacBook Pro 16″ tim që vepron gjithashtu si një mbajtëse e rregullueshme nga lartësia. Ky produkt zgjidh shumë probleme me një goditje. Nga njëra anë, është një rast vërtet i bukur me një prekje shumë të këndshme për të qenë në gjendje të mbaj laptopin tim kudo jashtë çantës së shpinës. Më lejon gjithashtu të ngre ekranin e laptopit në mënyrë që qafa të mos vuajë kur e përdorni në tavolinë për orë të tëra dhe më lejon të shkruaj shumë më rehat. Dhe sikur të mos mjaftonte kjo, ka hapësirë ​​për të mbajtur karikuesin dhe kabllon, si dhe një mbajtëse karte që ju vjen gjithmonë në ndihmë.

Mbulesa është në dispozicion në ngjyra të ndryshme dhe dy madhësi. Një 14 inç është për MacBook 13 dhe 14 inç, ndërsa ai 14 inç është, sipas specifikimeve në faqen zyrtare të internetit, për modelet 15 inç. E kam testuar me MacBook Pro 16″ (2021) dhe përshtatet pa probleme, e drejtë por përshtatet në mënyrë të përkryer. Ka një xhep të brendshëm për të futur karikuesin dhe kabllon e laptopit, të cilat përshtaten në mënyrë perfekte falë pjesës elastike të kapakut. Një mbajtëse e vogël karte brenda ka vend për një kartë krediti ose ID pune.

Si mbështetje ju lejon dy pozicione, me një pjerrësi 15 dhe 25º. Më duhet të pranoj se estetikisht më pëlqen mënyra se si mbështetja "e padukshme" e mësipërme duket më mirë, por kjo kryen funksionin po aq mirë, shumë i qëndrueshëm dhe i lehtë për t'u palosur dhe shpalosur. Nëse ia shtojmë funksionin si mbulesë, atëherë për mua është aksesori perfekt për laptopin tim.

Mendimi i redaktorit

MOFT na ofron tre mbështetje të ndryshme nga të tjerët. Me një material sintetik që duket dhe ndjehet shumë i ngjashëm me lëkurën dhe ka përfundime të shkëlqyera., mbajtësja MagSafe iPhone, mbajtësi i padukshëm i laptopit dhe mëngja e laptopit janë perfekte për të pasur gjithmonë atë mbështetje që ju mungon kur jeni larg shtëpisë. Mund t'i gjeni në faqen zyrtare të MOFT:

 • Mbajtësi i kartës - Mbështetje MagSafe për iPhone për 28 € (lidhje)
 • Mbështetje e padukshme laptopi për 23 € (lidhje)
 • Mbështetje për mëngë laptopi 14 ose 16 inç për 50 € (lidhje)
Mbështetje MOFT për iPhone dhe MacBook
 • Vlerësimi i redaktorit
 • Vlerësim 4.5 yje
23 a 50
 • 80%

 • Mbështetje MOFT për iPhone dhe MacBook
 • Rishikimi i:
 • Postuar ne:
 • Modifikimi i fundit:
 • Dizajn
  Redaktori: 90%
 • Qëndrueshmëria
  Redaktori: 90%
 • Përfundon
  Redaktori: 90%
 • Cilesia e cmimit
  Redaktori: 80%

rekuizitë

 • Cilësia e materialeve dhe përfundimet
 • Stenda të qëndrueshme dhe të lëvizshme
 • funksioni i mbajtësit të kartës

Contras

 • Mbështetja MagSafe për iPhone 13 në disa modele ndërhyn në modulin e kamerës


Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.