Netflix planifikon të mbushë katalogun e tij streaming me 50% përmbajtje origjinale

Netflix

Qëllimi i Netflix është plotësoni gjysmën e katalogut tuaj streaming me programim origjinal gjatë viteve të ardhshme, siç raportohet nga zyrtari kryesor i saj financiar, David Wells.

Njoftimi shënon një shtytje të re drejt shfaqjes televizive dhe filmit origjinal të Netflix mbi përmbajtjen e tij mesatare. Katalogu i transmetimit është një e treta e rrugës për të arritur qëllimin, sipas Wells, i cili tha se kompania po eksperimentonte "një tranzicion dhe evolucion shumë-vjeçar në më shumë nga përmbajtja jonë".

Netflix pret të lëshojë 600 orë programim në 2016nga 450 orë në 2015, tha zyrtari kryesor i përmbajtjes Ted Sarandos në fillim të vitit. Kompania ka parashikuar që shpenzimet e përmbajtjes në bazë të fitimit dhe humbjes të rriten nga 5 miliardë dollarë në 2016 në më shumë se 6 miliardë dollarë në 2017.

Wells e tha atë Seritë dhe filmat origjinalë televizivë do të vazhdojnë të jenë një përzierje e përmbajtjes pronësore dhe përmbajtjes së prodhuar nga Netflix, si dhe bashkëprodhimet dhe blerjet që bën kompania. Tregu i transmetimit po sheh një rënie në koston e prodhimit dhe një numër në rritje të ofertuesve, duke e bërë më të lirë marrjen e rreziqeve në programimin e ri.

"Ju keni furnizimin dhe kërkesën për sedimentim," vazhdoi Wells. “Ju nuk duhet të keni domosdoshmërisht vrapime në shtëpi. Ne gjithashtu mund të jetojmë me teke, dyshe dhe treshe, veçanërisht proporcionale me koston e tyre ”.

Qëllimi, tha ai, është të publikojmë diçka që tërheq çdo abonent individual, çdo muaj, dhe në atë front "kemi një rrugë të gjatë për të bërë", përmes zhanreve dhe formateve të ndryshme. «E mira e platformës është se ajo lejon një liri të madhe krijueseWells shtoi, duke ofruar prodhimin e episodeve me gjatësi të ndryshueshme si një shembull.

Stranger Things, një nga shfaqjet më të reja të Netflix, tashmë ka konfirmuar një sezon të ardhshëm. Më 31 gusht, kompania rinovoi serinë për një sezon të dytë me nëntë episod, që do të botohej në 2017.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.