Kemi një ngjarje të re! Apple tashmë ka dërguar ftesat

Ngjarja-Molla

Mbajtja e një të mundshme ngjarje në tetor për të prezantuar Mac të rinj ishte thjesht një thashethem që forcohej me kalimin e javëve. Një thashethem që dje pushoi së qeni i tillë dhe u bë-gati-gati i konfirmuar, me Recode filtrimin e informacionit në lidhje me festimin e së njëjtës për ditën tjetër 27. Një thashethem që sot është pastruar për t'u bërë një fakt, sepse Apple ka dërguar sot ftesën e saj për këtë prezantim, nën emrin "Përshëndetje përsëri".

Kjo paraqet një javë të ngarkuar për kompaninë, që nga Të martën e ardhshme është dita e zgjedhur për të paraqitur rezultatet e tremujorit fiskal të Apple. Pra, ne do ta kemi këtë prezantim të Martën dhe të Enjten prezantimin e kompjuterëve të rinj që kanë qenë duke ruajtur me zell deri më tani.

Megjithëse iPhone është produkti kryesor i Apple sot, Mac vazhdon të jetë një nga themelet e kompanisë dhe një burim i mirë i të ardhurave për ta. Ja përse rinovimi i pajisjeve nuk mund të priste shumë më gjatë nëse ata duan të vazhdojnë me shitjen e teknologjisë më të përparuar që plotëson standardet e pritura për një teknologji të shkëlqyer siç është Cupertino.

Ne presim të shohim lajme në shumicën e gamave të Mac-ve që Apple aktualisht ka hapur, me përjashtim të MacBook-ut të ri, i cili ishte azhurnuar tashmë këtë vit dhe nga i cili do të habiteshim të shihnim lajme. Nuk do të jetë kështu në rastin e MacBook Pro, modeli më i përparuar i laptopëve të kompanisë dhe mbi të cilin vendosen pritjet kryesore të ngjarjes së nesërme. Ne gjithashtu shpresojmë të shohim lajme në iMac, Mac Pro dhe MacBook Air, me një kuriozitet të veçantë për të parë se çfarë ofron gjenerata e re e kësaj të fundit që do ta mbajë atë në një treg ku pjesa tjetër e produkteve do të jetë më e lartë se ajo.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.