Kensington prezanton StudioCaddy: Një karikues modular për pajisjet e Apple

StudioCaddy

Numri i aksesorëve që përdoruesit e Apple kanë në dispozicion për të organizuar të gjitha produktet e kësaj kompanie është shumë i lartë, megjithëse jo të gjithë ofrojnë nivelet e cilësisë që mund të presim. Këtë gamë të gjerë opsionesh i shtohet një e re nga Kensington.

Po flasim për StudioCaddy, një mbështetje modulare për pajisjet Apple që na lejon ruajeni dhe ngarkoni në një hapësirë ​​të vogël si MacBook dhe iPad, iPhone dhe AirPods. Kjo mbështetje modulare përbëhet nga dy pjesë të pavarura që bashkohen së bashku në mënyrë magnetike.

Mbështetja përfshin një port USB-A dhe një tjetër USB-C, kjo e fundit ofron një fuqi deri në 20 W, sipas pretendimit nga Prag.

Çfarë na ofron Kensington StudioCaddy

Organizoni të gjithë ekosistemin e Apple

StudioCaddy lejon përdoruesit të ruajnë dhe karikojnë MacBook, iPad, iPhone dhe AirPods në një vend në stendën tërheqëse dhe të kursimit të hapësirës.

Karikues Dual Qi

Karikuesi i dyfishtë Qi i integruar punon me çdo smartphone / pajisje me mbështetje të karikimit pa tel. Moduli i karikuesit ngjitet në mënyrë magnetike në mbështetësin MacBook / iPad për të minimizuar hapësirën e magazinimit dhe mund të shkëputet për fleksibilitet.

StudioCaddy

Portet USB shtojnë opsionet e karikimit.

Portat USB-A dhe USB-C ofrojnë mundësi shtesë ngarkimi për të mbështetur iPad, iPhone, AirPods ose AppleWatch të tjerë (kabllot e karikimit nuk përfshihen). Fuqia 20W e portës USB-C nuk mjafton për të karikuar ndonjë MacBook.

Hapësira ruajtëse për MacBook dhe iPad

Stenda mban MacBook në një pozicion vertikal (të mbyllur). Stenda iPad ju lejon të shikoni dhe numëroni iPad ose iPad Pro në orientim portret ose peizazh.

Çmimi i këtij ngarkuesi dhe mbajtësi modular Kensignton arrin deri në 179 euro. Ky produkt është tashmë në shitje përmes faqes në internet të Amazon në Shtetet e Bashkuara, por për momentin nuk është në dispozicion në Spanjë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.