Kjo është Reels, përgjigjja e Instagram për TikTok

Nëse Facebook është i mirë me diçka, po merr idetë e konkursit dhe po i shtyp ato në platformat e tyre për t'i kthyer ato në një sukses të vërtetë. Kjo është mënyra se si Instagram, një rrjet social i fotografisë artistike përfundoi duke u bërë foleja e Tregime cfare eshte sot. E njëjta gjë ndodhi me WhatsApp, ngjashmëria aktuale e së cilës me të kaluarën është një rast i pastër.

Tani Instagram (në pronësi të Facebook) e ka vendosur TikTok në qendër të vëmendjes dhe nis Reels, a po shohim fillimin e fundit të TikTok? Shikoni me ne në Reels, mjeti i ri mahnitës i Instagram.

Gjëja e parë që duhet përmendur është se ky funksionalitet i ri ndoshta nuk do të shfaqet, por ne kemi një hile, nëse fshini aplikacionin dhe e instaloni përsëri, do të shfaqet opsioni Reels në mënyrë që ta përdorni atë lirisht, do ta humbni?

Si të përdorim rrotullat e Instagram-it

Përdorni Instagram Reels, alternativën për TikTok, shume e lehte:

  1. Hapni Instagram-in
  2. Shtypni butonin për të krijuar një histori
  3. Në pjesën e poshtme mund të rrëshqisni djathtas dhe do të shfaqen rrotullat

Thatshtë kaq e lehtë dhe operacioni është praktikisht identik me atë të TikTok. Ne do të jemi në gjendje të krijojmë video 15 sekondëshe, madje duke përdorur kohën e njohur TikTok. Kështu që ne do të jemi në gjendje të shtojmë muzikë, afishe, të modifikojmë duke vizatuar me gishtin tënd dhe shumë më tepër. Sigurisht, ky mjet Instagram ka ardhur për t'i dalë përpara dhe është e mundur që ai të përfundojë të ndodhë njësoj si me Snapchat, në këtë mënyrë Instagram pothuajse me siguri do të bëhet pasardhës i TikTok duke bërë atë që bën më mirë. Shpresojmë të argëtoheni me këtë funksionalitet të ri, dhe nëse akoma do të kishit rezistuar në instalimin e aplikacionit tjetër dhe do të kishit qëndruar larg kësaj bote të dominuar nga adoleshentët, nuk keni zgjidhje tjetër përveçse të përshtateni.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.