Jabra Elite 45h, kufje të pamposhtur në cilësi të çmimit

Kombinati Jabra Elite 45h një konstruksion i mirë me një autonomi të shkëlqyeshme, një aplikim shumë i dobishëm dhe i bërë shumë mirë, dhe cilësi befasuese e zërit për kufje që janë nën 100 € në çmim.

Specifikimet dhe dizajni

Këto janë kufje supraurale të kokës, domethënë ato nuk ju mbulojnë plotësisht veshët, por qëndrojnë pikërisht sipër tyre. Kjo i bën ata më të vegjël se modelet e tjera, gjë që është në favor të transportueshmërisë, komoditetit dhe sigurisë së tyre. Nuk ka asnjë lloj anulimi të zhurmës, ato ju lejojnë të dëgjoni se çfarë po ndodh përreth jush, diçka thelbësore nëse doni t'i përdorni ato në rrugë. Por mos u shqetëso sepse Ato kanë një vëllim më se adekuat, nuk do të keni nevojë t'i ktheni ato maksimalisht për të dëgjuar muzikë në rrugë. Dhe nëse doni t'i përdorni ato në ato ditë të nxehta, veshët tuaj do të djersiten më pak sesa me ato që mbulojnë plotësisht veshët.

Ato janë bërë prej plastike, por nuk do të keni një ndjenjë të lirë ndërtimi kur i merrni me duar, larg saj. Ata janë përfunduar shumë mirë, dhe gjithashtu duken mjaft rezistentë. Jastëkët e veshit dhe shiriti i kokës janë të mbuluara me lëkurë sintetike, duke ju dhënë rehati të madhe, duke qenë në gjendje t'i vishni ato për shumë orë pa problemin më të vogël.

Ato lidhen përmes Bluetooth (5.0) me smartphone, kompjuter ose tabletë, duke lejuar deri në dy pajisje në memorje. Lidhja është shumë e qëndrueshme dhe diapazoni është ai i zakonshmi, duke qenë në gjendje të lëvizni nëpër dhoma të ndryshme në shtëpi pa pasur nevojë të mbani iPhone me vete. Butonat e tij të kontrollit fizik ju lejojnë të kontrolloni volumin, riprodhimin dhe t'u përgjigjeni thirrjeve, si dhe një buton specifik për Siri (ose "Asistenti i Google"). Nuk ka një lidhje Jack për të vendosur një kabllo, dhe lidhja për ta rimbushur është e llojit USB-C. Për të qenë në gjendje të bëjnë thirrje telefonike ose kërkesa te Siri, ata kanë dy mikrofonë, të cilët funksionojnë mjaft mirë.

Autonomia është një pikë shumë në favor të këtyre Jabra Elite 45h, me një total prej 50 orësh autonomi sipas Jabra. Unë nuk kam qenë në gjendje të kontrolloj baterinë tuaj, por ju mund ta thoni atë Unë i kam përdorur ato për rreth dy javë pothuajse çdo ditë, dhe nuk më është dashur t'i rimbush akoma, e cila është një shpërthim absolut. Mund t’i merrni në çdo udhëtim dhe vështirë se do të keni nevojë për kabllon ose ngarkuesin. Nëse gabimisht ju mbaron bateria, me vetëm 15 minuta rimbushje mund të shijoni deri në 10 orë autonomi.

Cilësia e tingullit

I vetëdijshëm për mendimet e mira që Jabra ka në lidhje me kufjet e saj True Wireless, unë kam pasur pritje të mira me këto Elite 45h, por realiteti është se ata i tejkaluan ato. Tingulli është shumë i ekuilibruar, pa basin që qëndron mbi tingujt e tjerë. Muzika perceptohet në shumë detaje, vëllimi është më i mirë se i mirë dhe megjithëse nuk ka asnjë lloj anulimi pasiv ose aktiv, ju mund të shijoni muzikë, podcast ose filma edhe në mjedise të zhurmshme. Për ta bërë zërin të shtrembërohej, unë duhej të përdorja vëllime shumë të larta, nuk rekomandohet.

Kjo cilësi e tingullit kontribuon në zbatimin e saj, Jabra Sound + (lidhje), e cila ju lejon të përshtatni tingullin e kufjeve me aftësinë tuaj të dëgjimit. Për ta bërë këtë, do të duhet të kaloni një provë të vogël, shumë të thjeshtë, pas së cilës kufjet do të jenë përgjegjëse për lëshimin e tingullit më të mirë që mund të dëgjojnë veshët tuaj. Ju gjithashtu mund ta modifikoni atë, duke përdorur barazuesin që përfshin, duke zgjedhur midis profileve të paracaktuara ose krijimin e profilit tuaj. Tinguj të bardhë ose relaksues, azhurnime të formës, mundësia e kërkimit të kufjeve tuaja application aplikacioni Jabra ju lejon shumë mundësi, duke qenë një nga më të kompleturat që kam provuar.

Mendimi i redaktorit

Jabra Elite 45h ofron një cilësi të zërit superiore sesa mund të kërkoni në kufje nën 100 €. Nëse kësaj i shtojmë një autonomi deri në 50 orë, rehati superiore dhe një aplikacion që ju lejon të personalizoni tingullin sipas dëshirës tuaj, ne nuk gjejmë kufje të tjerë që mund të konkurrojnë me ta në këtë interval çmimesh. Mund t’i blini në Amazon për 99 € (lidhje) dhe janë në dispozicion në të zezë, blu dhe ngjyrë bezhë.

Elita 45h
 • Vlerësimi i redaktorit
 • Vlerësim 4.5 yje
99
 • 80%

 • Elita 45h
 • Rishikimi i:
 • Postuar ne:
 • Modifikimi i fundit:
 • Dizajn
  Redaktori: 80%
 • Qëndrueshmëria
  Redaktori: 90%
 • Përfundon
  Redaktori: 90%
 • Cilesia e cmimit
  Redaktori: 100%

rekuizitë

 • I fortë dhe i rehatshëm
 • Autonomia 50 orë
 • Karikim i shpejtë (15 minuta = 10 orë)
 • Tingull i mirë i barazueshëm
 • Aplikim shumë i plotë

Contras

 • Nuk ka lidhje për përdorim me tela

 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.