Kuo pohon se planifikimi i iPhone 13 do të përmbushet pa vonesa

Kryefjala e iPhone 12

Analisti Korean Ming-Chi Kuo ka deklaruar sot se planifikimi i dizajnit, testimit, prodhimit dhe lansimit të serisë tjetër të iPhone 13 nuk do të vuajë vonesat dhe problemet e datave që kanë qenë këtë vit me iPhone 12. Ai na ka dehur. Për atë udhëtim, nuk keni nevojë për shalë.

Pas vitit katastrofik që kemi jetuar për shkak të pandemisë së lumtur, Kuo shpreson që të gjithë elementët e përfshirë në lançimin e iPhone të ardhshëm janë gati, dhe ai beson se në vitin 2021 planifikimi i planifikuar do të përmbushet pa problem të madh, duke u kthyer në datat e zakonshme të viteve të mëparshme.

Të gjithë i dinë problemet që kemi vuajtur këtë vit në të gjitha nivelet dhe sektorët në të gjithë botën. Askush nuk i ka shpëtuar vuajtjeve në një masë më të madhe ose më të vogël nga efektet e lumturisë pandemia e covid-19, dhe Apple nuk ka qenë një përjashtim, larg tij.

Procesi i zhvillimit dhe prodhimit të modelit iPhone 12 në vitin 2020 nuk është kursyer nga problemet për shkak të natyrës së jashtëzakonshme të kohës, e cila bëri që kompania të lançonte iPhone të ri në dy faza. Deri në vitin 2021, Apple do të jetë në gjendje të nisë modelet e iPhone 13 me kohën standarde, thotë analisti Ming-Chi Kuo.

Ne do të kemi një prezantim përsëri në shtator

mollë

Do ta kemi përsëri prezantimin e iPhone në Shtator 2021. A do të jetë personalisht?

Në një shënim të ri për investitorët e kompanisë, Kuo shprehet se orari i prodhimit masiv të iPhone 13. do të jetë i njëjtë me atë të modeleve para iPhone 12. Kjo do të thotë se mund të presim të gjitha modelet e iPhone 13 të jetë në dispozicion për shtatorin të vitit 2021 pa problem.

Këtë vit, Apple nuk ishte në gjendje të dorëzonte të gjitha modelet e reja të iPhone 12 në të njëjtën kohë, ashtu si COVID-19 Ai preku fabrikat partnere të kompanisë në të gjithë botën dhe madje edhe prodhimin e brendshëm të pajisjes në selinë e Apple, pasi shumica e punonjësve po punojnë nga shtëpitë e tyre.

Ndërsa iPhone 12 dhe iPhone 12 Pro u njoftuan dhe lançuan në dyqane në Tetor, iPhone 12 mini dhe iPhone 12 Pro Max nuk dërguan deri në nëntor me furnizime mjaft të kufizuara.

Aty thuhet se shitjet e iPhone 12 Pro mbeten të forta dhe se kërkesa për modelet Pro të këtij viti është më e mirë se sa pritej, megjithëse Apple është përballur me çështje të furnizimit me sensorët. Kamera Sony përdoret për iPhone 12 Pro dhe iPhone 12 Pro Max.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.