Samsung po konsideron të nxjerrë në shitje Galaxy Note 7 të rinovuar

ekran-oled-galaxy-note-7

Edhe pse mund të jetë tronditëse për të gjithë ata që panë Galaxy Note 7 të shpërthente, duket se Samsung është ende i gatshëm të heqë dorë nga një gjeneratë e tërë e shitur e pajisjes. Sipas informacionit që del nga zyrat e Samsung në Korenë e Jugut, kompania po përballet me një debat të brendshëm të tërë që mund të çojë që pajisjet "të shpërndara" nga Samsung për rishikim të dalin në shitje, pasi të rregullohen dhe me statusin e tyre të Garantuar, duke filluar nga viti i ardhshëm. Burimi prapa informacionit të rrjedhur sugjeron që Samsung "nuk ka marrë një vendim përfundimtar ende, por ka të ngjarë që do të shesë Galaxy Note 7 të rinovuar gjatë gjithë vitit 2017."

Duket se ekziston një mundësi shumë reale që kompania të ketë mundësinë të përpiqet të rimarrë disa nga humbjet e saj me restaurimin dhe shitjen e dërgesës Galaxy Note 7 që ishte e dëmtuar dhe që pësoi shpërthime në pajisje. Le të mos harrojmë se para se të shfaqej katastrofa, pajisja pati një sukses të vërtetë dhe dukej se ishte në rrugën e duhur për të qenë një bestseller për Samsung.

Nëse kompania më në fund nxjerr në shitje këto pajisje të rikonstruktuara dhe kështu i jep jetë të re lojës së dëmtuar Galaxy Note 7, burime të ndryshme të kompanisë sugjerojnë që strategjia mund të jetë të shikosh tregjet në zhvillim të pajisjeve, të tilla si India dhe Vietnami., Në vend se të kërkojë të Tregjet e konsumit evropian ose amerikan, ku kompania supozoi se do të kushtonte më shumë tregtimi i produktit. Sigurisht, çdo lloj nisje do të jetë gjithmonë pasi të keni marrë sigurinë se problemi nuk do të ndodhë përsëri dhe të jetë në gjendje të sigurojë përdoruesin se pajisja është plotësisht e sigurt.

Çfarëdo që të ndodhë në realitet, zinxhiri i ngjarjeve që po zhvillohet që nga momenti i shfaqjes së problemit me pajisjet, sugjeron që Samsung ka akoma skaj të çështjes dhe se për këtë arsye lançimi në treg i këtyre pajisjeve nuk është aspak i sigurt ose i afërt.

Do të jetë interesante të shihet nëse kompania dëshiron të rrezikojë më tej dëmtimin e reputacionit të saj duke lëshuar një pajisje që ka provuar se nuk është plotësisht e besueshme.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   Maximiliano dijo

    Unë e dua atë letër-muri! dikush ka lidhjen. Faleminderit shume!