Lidhjet e shkarkimit të IOS 10

ios-10

Më shumë se 12 orë më parë, kompania me bazë në Cupertino lëshoi ​​versionin përfundimtar të OS 10, një version brenda disa minutash nga fillimi i tij filloi t'u jepte probleme disa përdoruesve të iPhone dhe iPad që panë pajisjen e tyre të ngrijë dhe kërkoi që ne do ta lidhim atë me iTunes për të qenë në gjendje të fillojmë përsëri procesin.

Apple shpejt e rregulloi problemin, kështu që preku vërtet një grup shumë të vogël përdoruesish që ishin në gjendje ta zgjidhnin problemin pa pritur. Një problem tjetër me të cilin po përballen disa përdorues lidhet me listat e dëgjimit të Apple Music, listat që janë zhdukur nga aplikacioni pas azhurnimit në iOS 10.

Edhe një herë serverat u rrëzuan përsëri dhe shumë përdorues zgjodhën të presin disa orë për të qenë në gjendje të azhurnojnë pajisjen e tyre pa probleme ose të zgjedhin të shkarkojnë direkt firmware e versionit të fundit në të jenë në gjendje të azhurnojnë pajisjen e tyre kur kanë një kohë të lirë, pa pritur që ajo të shkarkohet direkt në PC ose Mac tonë përmes iTunes.

Pastaj ne ju lëmë lidhje direkte me firmwares për të qenë në gjendje të azhurnoni pajisjen tuaj në versionin më të fundit të iOS. Duhet të mbahet mend se ky version i fundit i iOS është i pajtueshëm me iPhone 5, iPad Mini 2, iPad të gjeneratës së katërt dhe iPod touch të gjeneratës së gjashtë.

IOS 10 Lidhje Shkarkimi për iPhone

IOS 10 Lidhje Shkarkimi për iPad

IOS 10 Lidhje Shkarkimi për iPod touch

Para së gjithash, do të duhet të kemi të instaluar në kompjuterin tonë versionin më të fundit të iTunes. Mbani në mend se dje Apple lëshoi ​​një azhurnim të ri iTunes, kështu që së pari duhet ta azhurnoni. Në mënyrë që të instaloni këtë skedar duhet të klikoni në rivendosjen duke shtypur butonin shift nëse e bëni atë nga Windows ose shtypni mbi rivendosjen ndërsa shtypni butonin CMD. Në dritaren që shfaqet, ne duhet zgjidhni firmuerin që duam të instalojmë në pajisje për të filluar procesin e instalimit.

Sigurisht, para se të duhet të marrë parasysh hapat që duhet të ndiqni për të azhurnuar pajisjen tuaj në kushte pa humbur asnjë nga të dhënat që kemi ruajtur në pajisjen tonë gjatë rrugës.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

12 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Zhuljeta dijo

  Nëse kam GM, a e le të azhurnohet apo është e njëjta gjë? A skadon GM? Faleminderit!!

  1.    Salla Ignatius dijo

   Mjeshtri i Artë është i njëjti që u lëshua dje, kështu që nuk keni pse të bëni asgjë.

 2.   Leonardo dijo

  Përshëndetje Ignacio!
  Unë nuk kam një PC ose Mac. Si mund të azhurnohem nëse isha me Betas.
  Ju faleminderit!

  1.    Salla Ignatius dijo

   Nëse keni qenë me beta, me siguri jeni azhurnuar me Masterin e Artë që doli javën e kaluar. Ky është i njëjti version që Apple lëshoi ​​dje. Ju nuk keni pse të bëni asgjë fare, ju tashmë jeni me iOS 10 zyrtar.

 3.   Christopher Valencia dijo

  Pyetja tani mund të azhurnohet përmes OTA

  1.    Salla Ignatius dijo

   Saktë Nëse azhurnimi nuk është shfaqur, shkoni te Settings> Azhurnimi i softuerit

 4.   Gerardo dijo

  Unë kam ios 10 versionin e artë ... vetëm që kam një detaj me whats app dhe mesenger face, pasi që ata kanë të njëjtin ton, a e dini pse ndodh kjo? Dhe kur e ndryshoj në whtas nuk më respekton

 5.   Marta Gomez dijo

  për ipad 2 kur

  1.    Salla Ignatius dijo

   IPad 2 nuk është i pajtueshëm me iOS 10.

 6.   Cristian dijo

  Kam një pyetje, në faqen getios.com e marr për iphone 7 GSM dhe iphone 7 global
  Si mund ta di se cilën të shkarkoj për pajisjen time? apo ka rendesi cilin instaloni?

 7.   Harllan helmer dijo

  Bom tem një mundësi e trocar ose sistemit operativ Android për IOS?

 8.   Rafael dijo

  është ipod touch 5G i përshtatshëm për ios 10?