Llambat e ndriçimit që përputhen me Ikea HomeKit

Disa ditë më parë, ne ndamë me të gjithë ju që llambat e Ikea po bënin tituj për përputhshmërinë e tyre me HomeKit të Apple. Në këtë rast lajmi nuk është aq i mirë dhe është se siç mund ta lexoni në titull, shumëkombëshet do të kishin probleme me zbatimin e kësaj pajtueshmërie.

Sot HomeKit ka një numër të mirë të aksesorëve të pajtueshëm dhe lajmet nga Ikea i bënë të lumtur shumë përdorues pasi dihet mirë që kjo kompani ka rregulluar çmimet në maksimum dhe kjo pothuajse me siguri do të shkaktonte konkurrencë të fortë me pjesën tjetër të prodhuesve. Në këtë rast, problemi lidhet me zbatimin e aplikacionit që do të ishte në përputhje me Apple HomeKit.

Dhe a është vetë llamba Trådfri i cili do të ishte modeli i pajtueshëm me HomeKit po paraqet një problem për përdoruesit që ankohen në forume dhe faqe të ndryshme, përveç ankesave të tyre të drejtpërdrejta në shumëkombëshet suedeze. Kjo është arsyeja pse vonesa në këtë lloj llambash tashmë është konfirmuar nga vetë kompania, diçka që nuk na pëlqen por në të njëjtën kohë ne besojmë se është më e mira të kemi një përvojë të mirë me automatizimin e thjeshtë të shtëpisë në shtëpi që nga e para përshtypjet janë ato që llogariten.

Në çdo rast, ne duhet të nxjerrim në pah përpjekjen e bërë nga Ikea për të zbatuar këtë teknologji në llambat e saj dhe Ne nuk dyshojmë se ju vazhdoni të punoni shumë për të përmirësuar produktet tuaja me këtë teknologji.. Nga ana tjetër, duhet theksuar gjithashtu se shumëllojshmëria e produkteve të pajtueshme me HomeKit tashmë është e rëndësishme dhe pak nga pak më shumë marka do të lançojnë me produktet e tyre në muajt e ardhshëm.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.