Logitech lançon rastin perfekt me trackpad për iPad (2019) dhe iPad Air

Si komunikues, nga ne kërkohet që të kemi një qetësi të caktuar dhe një objektivitet të caktuar kur bëhet fjalë për të folur për produktet, aq më pak dikush përmes duarve të të cilit kalojnë qindra produkte nga dhjetra marka në vit. Sidoqoftë, nuk mendoj se ka ndonjë gjë të gabuar të thuhet se një markë ka krijuar një produkt pothuajse të përsosur kur e ka bërë vërtet atë. Logitech është i njohur për pajisjet e saj periferike dhe pajisje, por fama e saj e madhe nuk ka qenë një rastësi. Këtë herë Logitech ka nisur një rast të ri me trackpad për iPad (2019) që e kam të vështirë të gjej defekte. Shikoni me ne.

Nëse keni një iPad (2019) dhe jeni dyshues për prezantimin e fundit të SmartKeyboard të Apple me trackpad për iPad Pro, mos u shqetësoni, Logitech është këtu për t'ju shpëtuar nga telashet. Firma ka prezantuar një kuti libri me një dizajn mjaft të bukur, mbështetje për Apple Pencil dhe Logitech Crayon dhe shumë karakteristika interesante: Trapad i integruar me shumë prekje, çelësa me ndriçim të pasmë, një dizajn kompakt që na kujton tastierën macOS dhe pesëdhjetë gradë prirjeje në mënyrë që ta përdorim atë për të bashkëvepruar me iPad përmes opsioneve të tij, si dhe thjesht për të parë seri.

Ky rast nuk ka nevojë të rimbushet sepse ka një lidhje me Smart Connector si iPad 10.2 (2019) dhe iPad Air 3, pasi që këto janë dy pajisjet për të cilat Apple nuk ka lëshuar SmartKeyboard të ri. Padyshim që mua më duket një produkt praktikisht i rrumbullakët dhe që do të na e bëjë jetën më të lehtë, në rastin e iPad "të lirë" bëhet një alternativë e rëndësishme për të varur me laptop në vende si Universiteti ose shkollat. Kjo më duket deri tani goditja më e fortë që iPad i ka dhënë botës së kompjuterit personal, a jeni gati?


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

2 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   albercm dijo

  Mund ta blini tani? A ka ndonjë lidhje në faqen e internetit të Logitech?

  1.    Louis Padilla dijo

   Për momentin ato nuk janë për shitje, i keni në faqen e internetit të Apple por duhet të prisni disa ditë.