Gjeni një iPhone X në fluturim në mes të një slitë rul

Fluturues iPhone X

Gjeni një iPhone X në fluturim në mes të një slitë rul. A është ajo që ndodh Nëse dëshironi të regjistroni udhëtimin në slitë me celularin tuaj. Në një lartësi metrash dhe me një shpejtësi marramendëse iPhone X juaj i ri shpëton dhe fluturon larg ...

Si çdo gjë në jetë, edhe ju duhet të jeni me fat. Me siguri ju mbani mend atë imazh të djalit që rrinte në radhë për orë të tëra për të qenë një nga të parët që bleu iPhone-in e ri dhe në derën e dyqanit Apple, i përqendruar nga një mori kamerash, i nervozuar nga emocionet, ai hapi fytyrën e kutisë poshtë dhe celulari ra në tokë.

Sot shpjegojmë të kundërtën. Duhet të jeni paksa të pamatur që të doni të regjistroni udhëtimin tuaj në një slitë me iPhone X tuaj të ri. Tërheqja Shambhala në Port Aventura në Salou (Tarragona) është një nga atraksionet më të gjata të rënies së lirë në botë. Kur u hap në 2012, ajo theu rekorde të ndryshme, duke përfshirë edhe ruloterën më të shpejtë, me një shpejtësi maksimale prej 135 km / orë.

Përshpejtimet dhe inercitë e përjetuara gjatë rrugës janë brutale. Një nga rregullat e sigurisë është që ju të mos mund të mbani objekte të lira që mund të hidhen, të tilla si gota, kapele, etj. Çfarë ndodh nëse mbani celularin në dorë që të dëshironi të regjistroni udhëtimin? Epo, gjëja më normale është se shkon duke fluturuar.

Ajo që nuk është aq normale është se një turist nga një kamionçinë e pasme, marr celularin në fluturim, siç mund ta shohim në video. Në këtë dokument të postuar nga vetë turisti, vlerësohet qartë se si ai sheh një celular duke fluturuar dhe e merr atë, duke e festuar me entuziazëm sikur të ishte një "Home Run" i bejsbollit. Siç shpjegon ai vetë, doli të ishte një iPhone X nga një pasagjer tjetër që ishte në kamionçinë e mëparshme, i cili e falënderoi atë dhe në çfarë mënyre.

E dini, nëse hipni në një slitë rul, lini iPhone tuaj të zhvendosur mirë. Këto gjëra ndodhin vetëm një herë në jetë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.