Më i miri i javës në Actualidad iPhone

logo-lajme-iphone

Një javë e re në gusht ne tregojmë lajmet më të mira në lidhje me iPhone në veçanti dhe Apple në përgjithësi. Këtë javë, si ajo e mëparshme, kemi pasur një numër të madh të lajmeve në lidhje me iPhone 7, lajme që ato fillojnë të kundërshtojnë me ato që kishim botuar shumë kohë më parë. Shembulli i fundit që kemi në lajmet që duket konfirmoni që më në fund iPhone do të vazhdojë të ketë vetëm një altoparlant të vetëm dhe jo dy, siç ishte përfolur muaj më parë. Tani do të duhet të shohim nga këtu në prezantimin zyrtar të iPhone 7 kur thashethemet po bien. I njëjti iPhone 7 më në fund nëse do të mbajë lidhjen me fole 3,5 mm ...

Për sa kohë që Dokumentet e brendshme që kanë dalë nga iPhone 7 të jetë e vërtetë dhe mos u bë një nga mashtrimet e shumta që qarkullojnë në internet dhe që kanë të bëjnë me iPhone tjetër të kompanisë. Në veçanti unë kam ndaluar duke i kushtuar vëmendje thashethemeve shumë kohë më parë, pasi një ditë është e bardhë, një tjetër e zezë dhe në fund produkti që Apple paraqet është gri.

Jailbrak vazhdon të jetë në buzët e shumë përdoruesve dhe nga iPhone News ne kemi një detyrim moral të informojmë të gjithë lexuesit tanë. Këtë javë Saurik ka hequr aplikacionin që ju lejon të hiqni të gjitha gjurmët e thyerjes së jailbreakut, Cydia Eraser kështu që është tashmë në përputhje me jailbreak-un e fundit. Nëse flasim për ndryshime të reja, duhet të flasim për Cleo, një ndryshim i ri na lejon të rregullojmë Qendrën e Kontrollit sa herë që e hapim atë dhe Wave2Wake një shkulje që bën përdorimin e sensorit të afërsisë për të fikur dhe ndezur ekranin e iPhone-it tonë.

Këtë javë ju kemi informuar për disa aplikacione dhe lojëra që përkohësisht kemi mundur të bëjmë shkarkoni plotësisht falas si Panorama DMD, PrintCentral Pro e Hyrje në letra. Loja e javës e zgjedhur nga Apple është loja Dyqani i Akullorave i Dr. Panda, një lojë për të vegjlit në shtëpi pa ndonjë blerje brenda aplikacionit.

 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.