MacPaw të hapë Muzeun e vet të Apple me 323 objekte

makpaw

Zhvilluesi i mirënjohur i softverit MacPaw njoftoi sot se planifikon të hapë një muze me vetëm sende të Apple. Ajo thotë se do të ekspozojë 323 objekte emblematike të kompanisë.

Sigurisht që do të jetë me vlerë të shihet. Koleksione të rralla të Apple që do të tregojnë të gjithë historinë e kompanisë që krijoi dy Steves: Jobs dhe Wozniak. Sa keq që ta vizitoni do të duhet të shkoni në Kiev. Kush mund të shkojë, kush mund ta bëjë këtë në verë… ..

MacPaw është një pikë referimi për zhvilluesit e programeve kompjuterikë, veçanërisht për mjedisin Apple. Të tijat janë disa aplikacione shumë të njohura, si p.sh. Setapp o CleanMyMac, ndër shumë.

Sot ai sapo ka njoftuar se në fund të vitit do të përurojë një Muzeu i mollës në Kiev, Ukrainë. Ai siguron se do të ekspozojë më shumë se treqind artikuj nga kompania Cupertino që do të përfaqësojnë të gjithë historinë e Apple.

Ata aktualisht po blejnë pjesë të reja, për të rritur koleksionin që kompania zotëronte tashmë. Ai dëshiron të shkojë nga 40 Mac që ai kishte ruajtur në objektet e tij mbi 300 për të ekspozuar në muze.

Ata shpjegojnë se kishin shumë kërkesa për të qenë në gjendje të vizitonin koleksionin që ata zotëronin, por që ata kurrë nuk kishin menduar t'i ekspozonin ato. Tani ata kanë vendosur mendjen e tyre dhe ata planifikojnë të përurojnë muzeun në mënyrë që ai të mund të vizitohet para përfundimit të vit.

Vizitorët në muze do të gjejnë disa produkte klasike të Apple dhe madje disa mjaft ikonike, duke përfshirë një Macintosh origjinal të nënshkruar nga Steve Wozniak, Aparati dixhital QuickTake i Apple dhe Macintosh i Përvjetorit të Njëzetë.

Muzeu do të jetë i vendosur në MacPaw Space, një vend i ri i vendosur në Kiev, Ukrainë, ku kompania do të ofrojë gjithashtu leksione dhe seminare. Por nëse jetoni shumë larg nga Ukraina, MacPaw po punon gjithashtu për një ekspozitë muzeale virtuale. Do të jetë një detaj, pasi që Kievi nuk është saktësisht pas qosheve.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.