Mbroni iPhone tuaj me këto raste nga Spigen

Spigen ka mbrojtur iPhone-in tonë për vite me rradhë dhe sot ne testojmë dy nga kopertinat e tyre më të njohura të dizajnuara posaçërisht për iPhone 12 Pro Max të ri.

Neo Hibrid, silikoni dhe polikarbonat

Spìgen është një nga markat më të njohura kur bëhet fjalë për rastet e iPhone, dhe rasti Neo Hybrid është një nga klasikët në koleksionet e përdoruesve. Kombinimi i një kasë silikoni me një kornizë polikarbonate, Spigen arrin një mbulesë me një dizajn dhe vetitë që e bëjnë atë një të gjithanshëm për të gjitha ditët dhe rastet.

Ndër vetitë e mbulesës është një sistem i amortizimit të goditjeve të përforcuar posaçërisht në qoshet, përveç një vizatimi të brendshëm që ndihmon në bërjen e rënieve më pak të rrezikshme për pajisjen tonë. Rasti spikat si në pjesën e përparme, për të mbrojtur ekranin e terminalit tonë, dhe në pjesën që rrethon kamerën, për të shmangur gërvishtjet kur vendosni iPhone në çdo sipërfaqe.

Prerjet për altoparlantin, mikrofonin dhe lidhësin e rrufesë në pjesën e poshtme, si dhe për ndërprerësin e modalitetit të heshtur të iPhone-it tonë, dhe butonat prej silikoni, me një pulsim shumë të butë dhe prekje shumë të mirëKëto janë elementët që thyejnë kornizën e polikarbonatit, të cilat mund t'i ndajmë nga pjesa tjetër e mbulesës në mënyrë që të mund ta vendosim mbulesën më lehtë. Shtë një nga rastet më mbrojtëse që vendoset ose hiqet më lehtë nga iPhone-i ynë.

Korniza e polikarbonatit është përfunduar në një ngjyrë bronzi të krehur që e bën atë të duket sikur të ishte metalik, gjë që flet shumë mirë për përfundimin e saj të mirë. Korniza lejon një kontroll të mirë të pajisjes, përveç që kontribuon në mënyrë të favorshme në paraqitjen e mirë të çështjes. Pjesa e pasme e kutisë ka një model trekëndësh dhe markë Spigen në pjesën e poshtme, mjaft e fshehur.

Neo Hybrid Crystal, nëse preferoni transparencën

Rasti tjetër që kemi testuar mban të njëjtat linja të dizajnit, por këtë herë me një strukturë kryesore transparente, e cila lejon kombinimin e mbrojtjes me ruajtjen e dizajnit të iPhone tonë, i cili Kjo na lejon të shohim ngjyrën që kemi zgjedhur për smartphone-in tonë. Kasa është e përbërë gjithashtu nga dy pjesë, me një kornizë të zezë polikarbonate që rrethon të gjithë profilin e telefonit tonë.

Ky dizajn i ndryshëm ruan mbrojtjen e lartë për iPhone-in tonë, duke ruajtur mundësinë e përdorimit të të gjithë butonave, ndërprerësit të heshtjes dhe vrimave përkatëse të mikrofonit dhe altoparlantëve, si dhe lidhësin e Rrufesë. Shtypja e butonit është shumë e mirë, megjithëse është pak më e vështirë krahasuar me modelin e mëparshëm, por duke ruajtur prekjen e mirë.

 

Mbrojtja, dizajni dhe çmimi

Spigen na ofron dy raste të ngjashme, por të ndryshme, duke ndarë ambientet e markës: çmim të mirë, dizajn të mirë dhe përfundim të mirë. Ata nuk janë mbulesat më mbrojtëse, por ato arrijnë një nivel të mirë me një trashësi mjaft të ngushtë, dhe mbi të gjitha, me një çmim shumë interesant, duke i bërë ata një produkt për t'u marrë parasysh për këdo që kërkon një rast jashtë rrugës. Ato janë gjithashtu në dispozicion në ngjyra të ndryshme që ju të zgjidhni sipas dëshirës tuaj.

 • Neo Hybrid për iPhone 12 Pro Max për 15,99 € në Amazon (lidhje)
 • Neo Hybrid për iPhone 12 dhe 12 Pro për 15,99 € në Amazon (lidhje)
 • Neo Hybrid për iPhone 12 Mini për 13,99 € në Amazon (lidhje)
 • Kristal Neo Hibrid për iPhone 12 Pro Max për 15,99 € në Amazon (lidhje)
 • Kristal Neo Hibrid për iPhone 12 dhe 12 Pro për 14,99 në Amazon (lidhje)
 • Kristal Neo Hibrid për iPhone 12 Mini për 13,99 € në Amazon (lidhje)
Spigen Neo Hybrid dhe Neo Hybrid Crystal
 • Vlerësimi i redaktorit
 • Vlerësim 4.5 yje
13,99 a 15,99
 • 80%

 • Spigen Neo Hybrid dhe Neo Hybrid Crystal
 • Rishikimi i:
 • Postuar ne:
 • Modifikimi i fundit:
 • Dizajn
  Redaktori: 80%
 • Qëndrueshmëria
  Redaktori: 80%
 • Përfundon
  Redaktori: 90%
 • Cilesia e cmimit
  Redaktori: 100%

rekuizitë

 • Niveli i mirë i mbrojtjes
 • Përfundimet dhe dizajni i mirë
 • Butonat me shtypje të mirë

Contras

 • Korniza Neo Hybrid duket e ndjeshme ndaj gërvishtjeve

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.