Me re i mirëpret widget -et dhe shton funksionalitet të ri për CarPlay

i mbuluar me re

Një nga lojtarët më të vjetër të podcast -it në App Store dhe i preferuari i shumë përdoruesve, ai sapo u përditësua për njëShtoni mbështetje për miniaplikacionet e ekranit bazë, disa pajisje shtesë që kanë marrë gati një vit për t’u zbatuar që kur u shfaqën në iOS 14, por më mirë vonë se kurrë.

Widget -et nuk janë risia e vetme e ofruar nga përditësimi më i fundit i këtij aplikacioni pasi ato gjithashtu na ofron funksione të reja për CarPlayFunksionet që nuk lidhen me ndonjë funksionalitet të ri që Apple ka prezantuar muajt e fundit, por sigurisht që vlerësohen.

Miniaplikacione me re

Pas këtij azhurnimi, me re na lejon të zgjedhim midis 3 widget, pajisje shtesë që mund t'i përdorim si në ekranin bazë të iPhone -it tonë ashtu edhe në iPad -in tonë:

  • Madhësia e vogël që tregon podkastin më të fundit që po dëgjonim.
  • Madhësia mesatare që na tregon 3 episodet më të fundit që kemi shkarkuar në aplikacion.
  • Madhësia e madhe që na tregon informacion në lidhje me 4 episodet e shkarkuara që nuk i kemi dëgjuar ende, së bashku me titullin dhe datën e tyre.

Përveç pajisjeve të reja për ekranin bazë, Overcast gjithashtu ka përmirësuar numrin e funksioneve që ofron për të gjithë përdoruesit e CarPlay, ndër të cilët gjejmë një kontrolli i shpejtësisë së riprodhimit, qasja në kapituj, qasja në episodet më të fundit...

Me re është në dispozicion për tuajin shkarkoni plotësisht falas dhe përfshin reklama në krye dhe nuk shqetëson në çdo kohë. Nëse dëshironi të bashkëpunoni me aplikacionin, mund të bëni një pagesë prej 10 dollarësh brenda aplikacionit për t'i eleminuar ato dhe për të hyrë në disa që nuk janë të disponueshme në funksionin e pagesës.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.