Menaxhoni dhe redaktoni të gjithë informacionin e fotove tuaja me PhotInfo

FotoInfo
Kur menaxhojmë të dhënat e fotografive tona, ne kemi në dispozicion aplikacione të ndryshme që na lejojnë të kemi qasje në të dhënat e vendndodhjes, datën, kohën, shpejtësinë e grijës (të dhënat EXIF) nga iPhone-i ynë. Megjithatë, jo të gjithë na lejojnë t'i redaktojmë ose përdorni ato si një zgjatim të aplikacionit Fotografitë për të marrë informacionin që përfshin.

PhotInfo, është një aplikacion që na lejon, jo vetëm për të hyrë në të gjitha të dhënat EXIF ​​të imazheve, por gjithashtu na lejon redaktoni ose edhe fshini ato, një funksion ideal nëse planifikojmë të ndajmë imazhe me njerëz të tjerë, por nuk duam që ata të dinë disa informacione të lidhura siç është vendndodhja.

FotoInfo

Çfarë na ofron PhotInfo

 • Shikoni shpejt etiketat kryesore të një fotografie me një shikim të shpejtë.
 • Hyni në të dhënat EXIF
 • I pajtueshëm me formatin e ri ProRaw të iPhone 12.
 • Kopjoni të dhënat EXIF ​​nga etiketat.
 • Krijoni një kopje të imazhit duke hequr të dhënat EXIF
 • Kontrolloni vendin dhe datën ku është bërë një fotografi.
 • Ne mund të shtojmë autorin e fotografisë, së bashku me të drejtat e autorit dhe një përshkrim të imazhit.
 • Shfaqet një hartë me vendndodhjen e saktë të figurës.
 • Përveç vendndodhjes, ai është në gjendje të na tregojë adresën e saktë se ku është marrë.
 • Kontrolloni kohën e ekspozimit të fotografisë, hapjen e diapazonit, rezolucionin e figurës, formatin, ISO, gjatësinë fokale, nëse është përdorur blici, modelin e pajisjes së përdorur, formatin e figurës.
 • Shtoni të dhëna për vendndodhjen.
 • Ajo vetëm na lejon të kemi qasje në të dhënat e imazheve të ruajtura në aplikacionin Fotografitë. Nëse duam të këshillojmë të dhënat e një imazhi, duhet t'i ruajmë më parë në këtë aplikacion.

FotoInfo

Siç mund ta shohim, PhtoInfo është një nga aplikacionet më të mira të disponueshme për iOS dhe macOS për të menaxhuar të gjithë informacionin që fotografitë mund të na ofrojnë. PhotInfo ka një çmim në App Store prej 2,29 euro, kërkon macOS 11 ose më vonë dhe është i pajtueshëm me iPhone, iPad dhe iPod touch.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.