Microsoft Office për iPadOS tani mbështet shkrimin me dorë të lirë me Apple Pencil

Laps

Microsoft sapo përditësoi paketën e saj të aplikacioneve Office për iPad OS me një funksion të ri që të gjithë ata përdorues të këtyre aplikacioneve që shkruajnë nga një iPad e kanë pritur prej kohësh. Më në fund mund të futni tekst të lirë me Apple Pencil në aplikacionet e Office.

Padyshim një risi që do të shkojë shumë mirë për të gjithë ata përdorues që shkruajnë në iPad-et e tyre me Apple Pencil dhe se për ndonjë arsye (normalisht për shkak të përputhshmërisë së skedarëve) ata përdorin Microsoft Word, Excel ose PowerPoint për të punuar.

Microsoft këtë javë lëshoi ​​një version të ri beta të aplikacionit të tij Office për iPad me mbështetje për veçorinë e shkrimit të dorës në tekst të Apple Pencil.Shkrim dore» (Shkarravitje). Scribble ju lejon të futni dhe modifikoni tekstin në një dokument Word, prezantim PowerPoint ose fletëllogaritëse Excel duke përdorur Apple Pencil dhe Apple Scribble e kthen shkrimin tuaj me dorë të lirë në tekst të shtypur, njësoj sikur ta kishit shkruar me një tastierë.

Pasi të keni aktivizuar funksionin "Shkrim me dorë" në cilësimet e Pencil Apple, tani mund ta përdorni duke shtypur butonin "Shkruaj me laps" nën skedën Draw në versionin 2.64 të aplikacionit Office për iPadOS. Funksioni tani mund të testohet nga anëtarët e programit Office Insider përmes TestFlight dhe përditësimi ka të ngjarë të lëshohet në App Store për të gjithë përdoruesit në javët e ardhshme.

Scribble u shtua në iPadOS 14 për çdo iPad që mbështet Apple Pencil ose gjeneratën e dytë. Lista përfshin iPad Pro, iPad Air të gjeneratës së tretë dhe më vonë, iPad mini të gjeneratës së XNUMX-të e më vonë, dhe iPad-it të gjeneratës së XNUMX-të e më vonë.

Aplikacioni i unifikuar Office i Microsoft me Fjalë, PowerPoint y Lë pas Ai mbërriti në iPad në shkurt 2021. Dhe paralelisht me versionin për iPadOS, është i disponueshëm edhe për iOS.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.