Gurman thotë se Apple nuk do të lëshojë asgjë "tepër inovative" në 20 Prill

Mund të themi se ngjarja në 20 Prill do të mbërrijë me shumë karakteristika të reja, shumë ndryshime, teknologji të reja të implementuara në iPad dhe të ngjashme por duket se nuk do të jetë në të vërtetë ashtu ose të paktën shpjegon Mark Gurman në Bloomberg.

Isshtë e vërtetë që iPads mund të vijnë me ekranin mini-LED dhe ndoshta disa lajme shtesë, por duket se është më shumë një azhurnim i vogël sesa ai që është aktualisht iPad Pro i vitit të kaluar. Ne nuk duam të themi se kjo është e vërtetë 100 × 100 por kur Gurman flet ne tashmë e dimë se çfarë ndodh.

Ne ndajmë me ju në fragment i intervistës që ata kryen dhe që është publikuar në kanalin YouTube:

Mos prisni "asgjë inovative ose të jashtëzakonshme" Kjo gjithashtu nuk do të thotë që ne do të kemi një prezantim pa kafeinë, Possibleshtë e mundur që tiparet e reja të implementuara në iPad Pro të jenë interesante, por mund të mos arrijnë madhësinë e asaj që shumë presin.

E vërteta është se siç folëm dje në podcastin Apple, modelet e reja iPad Pro duhet të shtojnë ndryshime për të kapërcyer iPad Air të lansuar vitin e kaluar, por është e vështirë të përtërisësh ose përmirësosh diçka që është tashmë mjaft e mirë siç është iPad-i. Duket se iMac, MacBook i ri, Apple TV, AirTags dhe pjesa tjetër e produkteve nuk do të lansohen në këtë prezantim pasi që ka pak indikacione për këtë, kështu që duhet të jetë e qartë që të Martën e ardhshme, 20 Prill ne do të shohim ndryshime pothuajse ekskluzive për iPad.

Vetëm Apple e di se çfarë do të paraqesin, dhe as ne nuk duam t'i përmbahemi asaj që thotë Gurman, por është e vërtetë që zakonisht dështon pak.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.