Apple heq FlexBright nga App Store për shkeljen e rregullave

Flex Bright

Këtë javë u befasuam nga ardhja e FlexBright në iOS App Store, një aplikacion që çuditërisht na solli funksione që tashmë i kemi në dispozicion që nga beta e parë e iOS 9.3, kemi folur për ndryshimin e tonalitetit të ekranit në varësi të kohës së ditës në atë që gjejmë, atë që Apple e quan Shift Night. Gjëja më gazmore për faktin se FlexBright hyri në App Store është se relativisht kohët e fundit Apple tashmë hoqi nga dyqani i saj një aplikacion që bëri saktësisht të njëjtën gjë si Night Shift dhe FlexBright. Por polemikat janë zgjidhur shpejt dhe kjo është ajo Apple tashmë e ka hedhur poshtë aplikacionin dhe e ka ndaluar atë nga App Store.

 

Sipas rrjedhjeve, zhvilluesi i aplikacionit, Sam Al-Jamal, i kishte kërkuar Apple të ndihmonte në krijimin e një aplikacioni të stilit, por që do të plotësonte standardet e ekipit të shqyrtimit të App Store pasi të hiqej. Sidoqoftë, nga Apple ata ju informojnë se në asnjë mënyrë ky lloj aplikacioni nuk do të lejohet në App Store. Deri tani Apple ka qenë gjithmonë mjaft kufizuese në këtë drejtim, nga Cupertino ata kurrë nuk kanë dashur që të kryhen projekte që do të modifikonin karakteristikat e sistemit që ata kishin krijuar, prandaj dyshimi për këtë lloj aplikimi.

FlexBright u përpoq të maskonte veten midis një muzikant që ai e përdori si një justifikim për idenë e tij përfundimtare, atë të një sistemi të ndryshimit të tonaliteteve në varësi të kohës. Sidoqoftë, Apple nuk ka dashur të tregojë asgjë bashkëpunuese, aplikacioni është tërhequr përfundimisht nga App Store dhe nuk do të kthehet më. Gjithsesi, ardhja e iOS 9.3 është çështje javësh, e cila siç e dini është tashmë në beta-n e saj të gjashtë dhe natyrshëm përfshin Night Shift, një rregullim me të njëjtin qëllim si f.lux dhe FlexBright.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.