Apple do të lançojë një iPad pa kornizë në 2018

Pas prezantimit të iPhone X të ri, pyetja që të gjithë i bëjmë vetes është se kur do të dalë një iPad pa korniza? Apple ka qenë gjithmonë e njohur për sjelljen e përparimeve teknologjike në radhë të parë në iPhone, produkti i tij kryesor, por menjëherë pasi e solli në iPad. Kjo ka ndodhur me Touch ID, për shembull, dhe gjëja normale është që ndodh me dizajnin e ri pa korniza të iPhone, si dhe karakteristika të tjera të tilla si Face ID ose mungesa e një butoni në shtëpi.

Siç është botuar nga Bloomberg, IPad i ri me një dizajn të stilit iPhone X do të mbërrijë në 2018 dhe do të jetë nga diapazoni Pro. Apple planifikon të bëjë pa butonin e shtëpisë dhe të shtojë "vetullën" e famshme (edhe pse jo nga të gjithë të dashur) në krye, kështu që ne do të kishim një iPad me korniza. Do të ishte ndryshimi i parë i madh në dizajn që nga viti 2015, kur iPad Pro debutoi në madhësinë e tij të re.

Ky iPad Pro i ri do të kishte shumë karakteristika të ngjashme me ato të iPhone X, por jo ekranin, i cili do të mbetej LCD. Fakti që vetëm Samsung ofron garanci të mjaftueshme për të prodhuar ekrane OLED cilësore, vështirësitë teknike që supozon ky lloj ekrani në madhësinë e iPad dhe gjithashtu të pajtueshme me Apple Pencil, dhe çmimi i të njëjtit do të ishin pengesat kryesore për këtë ndryshimi vjen në 2018.

Përveç ndryshimit të dizajnit dhe veçorive të reja të iPad Pro, Bloomberg gjithashtu shton atë do të ketë një Laps të ri Apple, si dhe mjete të reja për t'u përdorur. Në këtë pikë nuk e dimë nëse ky Laps Apple do të punojë me iPad të mëparshëm, ose nëse lapsi aktual do të punojë me iPad Pro 2018. Kur do ta shohim këtë tabletë të ri? Sipas të njëjtave burime, do të jetë pas verës së vitit 2018, ndoshta në shtator. IPad Pro aktual u prezantua në qershor të këtij viti, kështu që do të kalonte më shumë se një vit deri në tjetrin.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   Imazhi i mbajtësit të vendosjes së Alberto Guerrero dijo

    Më pëlqen që ata shkojnë në atë mënyrë, Iphone dhe Ipad pa korniza janë më të bukura, në të vërtetë çdo ekran pa korniza është më i bukur.