Apple ka dërguar shtatë milion e gjysmë mburoja fytyre në tualetet në të gjithë botën

Bota e biznesit vazhdon të përpiqet të ndihmojë në këtë pandemi të KoronavirusitSa më shumë të ndihmojnë, aq më shpejt do ta përfundojmë këtë, dhe më e rëndësishmja, aq më shpejt do të kthehemi në normalitet (ose normalja e re siç thonë disa). Këto ditë ne kemi dëgjuar se si të gjitha vendet po mendonin të zbatonin metodën e vendndodhjes anti-COVID të zhvilluar nga Google dhe mollë, një zhvillim që për herë të parë i bën dy rivalë të ulen të punojnë për një të mirë të përbashkët. Por nga Cupertino ata jo vetëm që duan të zhvillojnë teknologji kundër Coronavirus, siç ju kemi thënë në raste të mëparshme, ata gjithashtu kanë zhvilluar disa mburoja të fytyrës për tualetet, dhe këto kanë arritur jo më shumë dhe as më pak se shtatë milion e gjysmë tualete në të gjithë botën ... Pas kërcimit ne do t'ju tregojmë më shumë rreth këtij lajmi të rëndësishëm.

Wasshtë konfirmuar nga Tim Cook gjatë lëshimit të të dhënave financiare të Apple, Apple i ka dërguar këto mburoja të fytyrës në 7.5 milion tualete. Por jo vetëm kaq app (zhvilluar nga Apple në bashkëpunim me CDC, FEMA dhe Task Force Coronavirus të Shtëpisë së Bardhë) për Testimin e Simptomës Coronavirus (Në dispozicion në Shtetet e Bashkuara) është shkarkuar më shumë se 2 milion herë, y faqen në internet të këtij kontrolli të vizituar nga 3 milion vizitorë unikë. 

Përveç që i kemi prodhuar këto mburoja të fytyrës (ekranet që po shohim këto ditë për të mbuluar tërë kokën), ata gjithashtu kanë dhuruar 20 milion maska ​​FFP2 në tualetet në të gjithë botën, njerëz që janë të ekspozuar çdo ditë ndaj efekteve të Coronavirusit dhe që kanë nevojë për to më shumë se kushdo. E gjithë kjo së bashku me një donacion prej miliona dollarësh (të ardhurat e iPhone SE Product RED janë të destinuara në një përqindje për shembull) për disa organizata që po bëjnë përpjekje për të zhdukur këtë pandemi. Një shembull i shkëlqyeshëm i një kompanie të shkëlqyeshme që dëshiron që gjithçka të kthehet në normalitet.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.