Apple modifikon çmimet e App Store në Afrikën e Jugut dhe Zelandën e Re

dyqani i Aplikacioneve

Kohë pas kohe djemtë nga Cupertino azhurnojnë çmimin e pajisjeve të tyre dhe aplikacioneve dhe lojërave që ata na ofrojnë përmes App Store, Mac App Store, iTunes dhe shërbimeve të tjera. Kompania me qendër në Cupertino mbështetet kryesisht në çmimin e monedhës për të rritur ose ulur çmimin e këtyre shërbimeve, por gjithashtu është e detyruar t'i modifikojë ato nëse taksat në vend ndryshojnë. Zhvilluesit që ofrojnë aplikacionet e tyre përmes App Store dhe Mac App Store kanë marrë një email në të cilin ata janë të informuar për rënien e çmimeve të aplikacioneve dhe lojërave të tyre në Afrikën e Jugut dhe rritjen në Zelandën e Re.

Në Afrikën e Jugut, Apple është detyruar të ulë çmimet e aplikacioneve dhe lojërave për shkak të ndryshimeve në shkëmbimin e monedhës, ndryshime që do të ndodhin në 72 orët e ardhshme dhe do të përfshijnë Përfshirë një rënie të çmimit të aplikacioneve, lojërave dhe blerjeve brenda Kjo rënie nuk ndikon në pajtimet që përdoruesit kanë qenë në gjendje të kontraktojnë përmes lojërave, një opsion i ri i ofruar nga Apple me ardhjen e iOS 10.

Nga ana tjetër, ne gjejmë rastin e Zelandës së Re, për shkak të hyrjes në fuqi të një taksë e re mbi mallrat dhe shërbimet çmimi i tyre do të duhet të rritet. Kjo taksë e re do të rrisë çmimin e aplikacioneve, lojërave, blerjeve brenda aplikacioneve dhe çmimin e pajtimeve, një taksë që hyri në fuqi më 1 tetor 2016. Të gjithë zhvilluesit që ofrojnë aplikimet e tyre në këto vende do të marrin një email me të riun çmimet e azhurnuara. Ndryshimi i çmimeve Ai do të hyjë në fuqi në 72 orët e ardhshme. 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.