Moshi Sette Q dhe Flexto, për të karikuar të gjitha pajisjet tuaja

Ne testuam Doke të Moshi's Sette Q dhe Flexto, një stacion wireless me shumë pajisje dhe një për Apple Watch që kombinohen në mënyrë perfekte për të zgjidhur problemin e karikimit të të gjitha pajisjeve tuaja Apple.

Moshi Sette Q, stili dhe fuqia

Baza e karikimit Sethi Q e Moshi na lejon të rimbushim dy pajisje me valë me një fuqi maksimale prej 15W në secilin pozicion, por gjithashtu përfshin një pikë USB-A me të cilën, duke përdorur një kabllo, mund të rimbushim një pajisje tjetër shtesë. Për të arritur fuqinë maksimale të karikimit do të na duhet një përshtatës i energjisë 45W. Në rast se pajisja jonë është një iPhone, ne do të kufizohemi (tani për tani) në 7,5W, që është maksimumi që lejon Apple karikues të ndryshëm nga MagSafe zyrtar. Baza përfshin kabllon USB-C, por jo përshtatësin e energjisë, megjithëse ekziston mundësia për ta shtuar atë duke paguar pak më shumë.

Dizajni i bazës së karikimit Sette Q ndjek stilin e karikuesve më të fundit Moshi, me përfundim metalik në bazë, sipërfaqe tekstile e sipërme dhe një unazë silikoni që e mban pajisjen të sigurt pa rrezik rrëshqitje gjatë karikimit. Në bazë kemi dy disqe silikoni në mënyrë që të mos dëmtojmë sipërfaqen ku vendosni bazën. Një logo diskrete Moshi dhe dy kryqe silikoni që shënojnë dy pikat e karikimit e kompletojnë këtë pajisje me përfundime të shkëlqyera dhe një dizajn elegant dhe të matur. Operacioni është siç pritej, pa mbinxehje të rrezikshme për celularin tonëMe Jo vetëm që mund të rimbushni një iPhone, çdo pajisje e pajtueshme me standardin Qi është e vlefshme, përfshirë AirPods dhe telefona Android ose kufje nga markat e tjera.

Moshi Flekto, karikues portativ për Apple Watch

Ngarkuesi Moshi Flekto është ideal për të rimbushur Apple Watch tonë kudo. Dizajni i tij kompakt, shumë i lehtë dhe që përfshin gjithçka që ju nevojitet është projektuar me zgjuarsi në mënyrë që ta përdorim fjalë për fjalë kudo ku ka një port USB-A në dispozicion. E bërë nga plastika, ai përfshin diskun e karikimit për Apple Watch, dhe kur paloset është aq i vogël sa që përshtatet në çdo xhep. Perfectshtë e përkryer për ta mbajtur atë në çantën tuaj të shpinës ose çantën tuaj në çdo udhëtim, madje edhe në punë.

Ne mund ta përdorim atë për të përfunduar bazën Sette Q, duke lidhur karikuesin Flekto me portën e përparme USBNë këtë mënyrë, ne do të kemi një bazë për iPhone, AirPods dhe Appel Watch, të cilat gjithashtu mund t'i mbajmë të qetë në çdo udhëtim falë modelit të palosshëm Flekto dhe modelit të sheshtë Sette Q. Ato janë dy pajisje shtesë që mund të përdoren në mënyrë perfekte në mënyrë të pavarur , por ato përzihen pa probleme së bashku.

10 vjet garanci

Pak marka mund të jenë aq të sigurta për cilësinë e produkteve të tyre sa Moshi, aq sa nëse i regjistrojmë produktet në faqen tuaj të internetit (lidhje) ne do të marrim dhjetë vjet garanciMe Unë nuk di ndonjë markë tjetër që ofron diçka të ngjashme.

Mendimi i redaktorit

Moshi na ofron dy zgjidhje karikimi për pajisjet tona Apple. Baza Sette Q ofron një fuqi deri në 15W në dy stacione karikimi, me një port USB që lejon një pajisje tjetër shtesë, me një dizajn dhe cilësi të materialeve në nivelin e një marke si Moshi. Ngarkuesi Flekto për Apple Watch kombinohet në mënyrë të përkryer me bazën Sette Q, ose vetëm, duke qenë një opsion i shkëlqyeshëm për ata që kanë nevojë për një karikues portativ të vogël dhe të gjithanshëm. Ju i keni ato në dispozicion në faqen zyrtare të Moshi (lidhje) dhe së shpejti brenda dyqane të tjera online si Macníficos (lidhje), ku keni produkte të tjera nga katalogu i markës.

 • Base Sette Q për 99 € (lidhje)
 • Ngarkues Flekto për 54,95 € (lidhje)
Sette Q dhe Flekto
 • Vlerësimi i redaktorit
 • Vlerësim 4.5 yje
99 a 54,95
 • 80%

 • Dizajn
  Redaktori: 90%
 • Qëndrueshmëria
  Redaktori: 90%
 • Përfundon
  Redaktori: 90%
 • Cilesia e cmimit
  Redaktori: 80%

rekuizitë

 • Dizajn cilësor dhe përfundime
 • Karikoni deri në 3 pajisje në të njëjtën kohë
 • Ngarkues i vogël i palosshëm i Apple Watch
 • Pa mbinxehje

Contras

 • Baza e karikimit pa përshtatës energjie

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.