Mujjo, alternativa më e mirë për këllëfin prej lëkure të Apple

Dizajni i ri i iPhone ju tundon ta vishni atë plotësisht lakuriq, por është një rrezik që pakkush dëshiron ta marrë, kështu që nëse doni ta mbroni dhe në të njëjtën kohë t'i jepni një stil, kjo këllëf lëkure Mujjo është ajo që ju po kërkoni.

Lëkurë premium

Rastet janë bërë një artikull më shumë që shumë zgjedhin kur dalin në rrugë, dhe ashtu si shumë ndryshojnë rripin e Apple Watch, çantën ose kravatën sipas rastit, ata zgjedhin edhe kutinë e iPhone. Mujjo ka kaluar vite duke «veshur» iPhone-in tonë, dhe duke e bërë atë me stilin e tij që mund të identifikohet nga larg: raste te holla, elegante dhe minimaliste. Por gjithashtu me ndjesi që mund të vlerësohen vetëm kur merrni iPhone: lëkurë me cilësi të lartë me ngjyra perimesh që e bëjnë rastin të marrë një prekje personale që përmirëson pamjen e saj me kalimin e kohës.

Rasti Mujjo është si një dorezë për iPhone tuaj. Jo vetëm që përshtatet në mënyrë të përsosur, por shton sa më pak trashësi në një rast lëkure. Prekja e tij është e pabesueshme dhe ofron kontroll të shkëlqyeshëm. Mujjo zgjedh të mbulojë butonat e iPhone me lëkurë, pa shtuar butona plastike ose metali, dhe për mua është një sukses. Ndjenja kur shtypni butonat është shumë e mirë, pa ofruar më shumë rezistencë se sa duhet. Vetëm çelësi i heshtjes prish integritetin e kutisë, me një vrimë të vogël nga e cila është e lehtë të aktivizoni ose çaktivizoni modalitetin e heshtur të iPhone-it tonë.

Alternativa më e mirë për Apple

Megjithëse kutia Mujjo ka stilin e vet, ajo është shumë e ngjashme me kutinë prej lëkure zyrtare Apple në shumë aspekte: prekje e shkëlqyeshme, trashësi minimale, dizajn shumë i pastër, lëkurë premium. Ndjesitë kur përdorni dy mbulesat janë shumë të ngjashme. Këtë vit ka një ndryshim, dhe kjo është se ndërsa mbulesat e Apple kanë zgjedhur të mbulojnë pjesën e poshtme, aty ku janë lidhësi Lightning dhe altoparlanti dhe mikrofoni, Mujjo vazhdon me këtë pjesë të poshtme të hapur. Ju nuk keni nevojë të shqetësoheni për goditjen e kësaj zone në një vjeshtë, pasi qoshet e veshura mbrojnë telefonin.

Një ndryshim tjetër është pajtueshmëria me MagSafe. Kasat e Apple përfshijnë magnetin e tyre për të qenë 100% në përputhje me karikimin e ri pa tel të Apple dhe aksesorët e pajtueshëm. Me rastin Mujjo karikuesi MagSafe punon pa ndonjë problemPor mbajtja magnetike e iPhone nuk është e mundur nëse përdorni kutinë. Unë nuk mendoj se ky është një problem për shumicën për momentin. Sigurisht, çdo ngarkues tjetër pa tel që përdorni do të funksionojë gjithashtu.

Mendimi i redaktorit

Lëkura është një material fantastik për një kuti telefoni. Prekja, kapja e tij dhe përmirësimi i tij me kalimin e kohës e bëjnë zgjedhjen më të mirë për ata që duan të mbrojnë iPhone e tyre me stil. Edhe një vit Mujjo na ofron mbulesat e tyre të dizenjuara posaçërisht për iPhone-in e tyre të ri, dhe një vit më shumë ato janë alternativa më e mirë për ata që duan një alternativë për rastin Apple, me të njëjtën cilësi dhe me një çmim më të ulët. Në dispozicion në kafe, blu, jeshile dhe të zezë, mund ta gjeni në Amazon për 49,95 € (lidhje)

Këllëf lëkure Mujjo
 • Vlerësimi i redaktorit
 • Vlerësim 4.5 yje
49,95
 • 80%

 • Dizajn
  Redaktori: 90%
 • Qëndrueshmëria
  Redaktori: 90%
 • Përfundon
  Redaktori: 90%
 • Cilesia e cmimit
  Redaktori: 90%

rekuizitë

 • Lëkurë premium
 • Trashësia minimale
 • Përfundime të shkëlqyera

Contras

 • Jo 100% në përputhje me MagSafe

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.