Apple Music gati për të goditur PlayStation 5

Apple Music në PlayStation 5

Në shumë familje, PlayStation nuk është vetëm një tastierë, është bërë qendra multimediale, qoftë për të parë filma në format fizik, për të hyrë në platformat e transmetimit video apo edhe për të dëgjuar muzikën tuaj të preferuar përmes Spotify.

Për përdoruesit që përdorin Apple Music dhe të cilët gjithashtu kanë një PlayStation 5, së shpejti ata gjithashtu do të jenë në gjendje të përdorin tastierat e tyre për të shijoni muzikën tuaj të preferuar nëse konfirmohet kapja që një përdorues postoi në Reddit, kapja që ai bëri kur po krijonte tastierën e re.

Kur u përpoq të krijojë llogarinë Apple Music, ai hasi në mesazhin e mëposhtëm të gabimit:

Ky aplikacion mund të ekzekutohet vetëm në PS4

Djemtë në Eurogames kanë verifikuar që po, kur krijoni një llogari të re përdoruesi në PlayStation, shfaqet mundësia e zgjedhjes së Apple Music si platformë e muzikës streaming, megjithatë, vetëm në Shtetet e Bashkuara dhe, si përdoruesi i Reddit, as ai nuk mund të kishte qasje në të.

Për momentin Apple nuk ka komentuar në lidhje me këtë çështjeAshtu si Sony, por lansimi i Apple Music në PlayStation 5 ka të ngjarë të jetë rezultat i shoqatës së të dy kompanive disa muaj më parë për të ofruar muaj falas për Apple TV +.

Duke marrë parasysh që Apple TV + dhe Sony punojnë së bashku në prodhimin e serialeve dhe filmave, është veçanërisht e habitshme që Apple Music u desh kaq shumë kohë të jetë në dispozicion në tastierën e re Sony.

Apple Music nuk ofrohet për momentin në tastierët e reja të Microsoft, Seria X dhe S, por do të jetë çështje kohe para se të arrijë edhe në këtë platformë. Njoftimi i lansimit gjithashtu ka të ngjarë të vijë në lidhje me tastierën e Sony.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.