Muzika për iOS është përmirësuar jashtëzakonisht brenda disa javësh nga fillimi i saj

mollë-muzikë-10-2

Prezantimi i iPhone 7 pritet të jetë momenti i zgjedhur për të lançuar sistemin e ri operativ të Apple, siç ka ndodhur në shumë raste të tjera. Nga dora e iOS 10 vijnë lajme të rëndësishme për aplikacionin iOS Music, dhe kjo është se departamenti përgjegjës i këtij aplikacioni ka pranuar gabimet e zhvillimit që janë zvarritur që nga ardhja e Apple Music në fund të Qershorit të vitit të kaluar . Ndërsa jemi gjithmonë vigjilentë, kemi disa ditë që përdorim iOS 10 Music në mënyrë që të mund t'ju tregojmë se cilat janë përshtypjet tona. E vërteta është se Apple ka bërë punën që duhet me aplikacionin, pavarësisht nga pjesët e dizajnit, nuk bie kurrë shi për të gjithë. Shikojmë Muzikën për iOS 10, çfarë do të vijë.

Realiteti është se ky aplikacion i ri muzikor për iOS po na lë me një shije të mirë në gojën tonë. Apple jo vetëm që kishte ndërlikuar në mënyrë të panevojshme aplikacionin, por gjithashtu kishte probleme që ishin të pamendueshme për përdoruesit e iOS, performancë të dobët dhe kohë të tepërta të ngarkesës në një aplikacion vendas. Le të hedhim një vështrim në aplikacionin e ri të Muzikës në iOS 10, përshtypjet tona mund t'ju bëjnë të vendosni midis Apple Music ose Spotify.

Dizajn i azhurnuar, i thjeshtë dhe intuitiv, markë Apple

Muzika e Apple

Aplikacioni fjalë për fjalë po bërtiste për të, i duheshin disa ndryshime në dizajn për ta bërë atë më të dobishëm. Në fakt, një nga arsyet kryesore pse përdoruesit përfunduan të zgjedhin Spotify pavarësisht se kanë provuar Apple Music falas ishte pikërisht ndërfaqja e përdoruesit. Apple Music prezantoi një ndërfaqe përdoruesi në të cilën ne jo vetëm që gjetëm pak informacion në secilin seksion, por gjithashtu ishte e nevojshme të lundronim shumë midis menyve të ndryshme për të arritur një riprodhim që në fund të fundit ishte i njëjtë si gjithmonë.

Nga ana tjetër, lojtari ka mbajtur praktikisht të njëjtën estetikë, pavarësisht nga fakti se shumë kritikuan stilin në të cilin u shfaq. Tani që iOS 10 tregon një skedë të re për Qendrën e Kontrollit kushtuar vetëm konsumit multimedial (dhe padyshim është përshtatur me Apple Music), gjithçka duket shumë më e lehtë. Comfortableshtë e rehatshme, nuk mund ta mohojmë. Sidoqoftë, rritja e shkronjave dhe madhësia mbase e ekzagjeruar e kopertinave mund të mos i bindë të gjithë përdoruesit, megjithatë, është e vërtetë që tani imazhi mbizotëron gjatë shfletimit, tekstet janë të shkurtra, por të mëdha, gjë që lehtëson leximin tuaj. Personalisht, unë përdor lexuesin në makinë dhe Spotify, falë ndërfaqes së përdoruesit, më lejoi të ndryshoja këngët dhe listat e dëgjimit shpejt gjatë ngasjes (natyrisht me pajisjen e ankoruar nga një kllapa).

IOS Music e ka huazuar këtë iniciativë nga shkronja të mëdha dhe përmbajtje të zmadhuar të imazhit, kështu që ne mund të identifikojmë listën tonë të preferuar më shpejt, harrojmë tekstet, lundrojmë midis "ikonave" dhe ikonat janë kopertinat e albumeve ose listave tona. Thatshtë kaq i thjeshtë, qëndrimi më njerëzor.

Jo gjithçka është imazh, një performancë e rinovuar

mollë-muzikë-10

Pavarësisht nga ndërfaqja e përdoruesit e mëparshme dhe aktuale, e cila mund të mos pëlqehet ose jo, ne gjithashtu gjejmë ankesën më të madhe. Aplikacioni IOS Music pësoi një rënie brutale të performancës me ardhjen e Apple Music, edhe nëse e çaktivizuam opsionin. Koha e ngarkimit ishte zgjatur në mënyrë të panevojshme, duke shkaktuar dëshpërimin e shumë përdoruesve, për të mos përmendur që muzika juaj dhe Apple Music përfunduan duke u integruar në një mënyrë që ju nuk e dini nëse po përdorni normën e të dhënave tuaja apo jo. Kjo me të vërtetë nuk ndodh më, megjithatë, ata e kanë mbajtur funksionin "Lidhu" pavarësisht se ishin një dështim i vërtetë.

Versioni iTunes nuk ka pësuar të njëjtin fat, i cili pavarësisht se ka ndryshuar disi modelin, përsëri duket tepër arkaik dhe kohët e ngarkimit janë të panevojshme të gjata. Se versionet që kemi testuar nuk janë plotësisht përfundimtare është e qartë, megjithatë, iOS 10 dhe aplikacioni i tij Music na lë me një shije shumë të mirë në gojëpavarësisht nëse e përdorim atë me shërbimin muzikor streaming të Apple apo jo.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

2 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Jonathan Mejia dijo

  Kam përdorur Apple Music për një vit dhe gjithçka ishte fantastike, po nganjëherë duhej kohë për të ngarkuar këngët, por asgjë të jashtëzakonshme. Ajo që më bëri të vendosja përfundimisht për Spotify ishte se një herë duhej të ndryshoja llogarinë time "Apple ID" dhe kështu pa njoftim paraprak e gjithë muzika ime, listat e mia të muzikës, muzika ime offline "u zhduk", gjithçka ishte zhdukur. Mendova se duke vendosur llogarinë time të mëparshme, problemi do të zgjidhej, por, o surprizë! Nuk kishte asgjë më atje. E gjithë puna e një viti sapo u zhduk. Unë mendoj se Apple duhet të përpunojë atë detaj përpara se të zmadhojë butonat dhe titujt e saj.

 2.   IRamoncho dijo

  Unë gjithmonë përdor aplikacionin Native të iPhone ose iPod për të dëgjuar muzikë që kam shkarkuar në pajisjen time dhe e vërteta është se azhurnimi ka qenë i tmerrshëm. Tani disqet janë të renditura alfabetikisht dhe jo sipas vitit (siç isha dikur), dhe artistët që nuk kanë fotografi në Apple Music, shfaqen me një ikonë mikrofoni si parazgjedhje për të gjithë, gjë që e bën të tmerrshme lundrimin nëpër skedë. "Artistë". Nga kjo është se unë kam menduar të mos azhurnohem në iOS 10 kur është e nevojshme dhe ndoshta të largohem nga blerja e një iPhone ose iPod të ri, pasi që arsyeja ime kryesore për blerjen e tyre ishte aplikacioni muzikor që ishte dedikuar për të zhgënjyer mua me këtë azhurnim të ri.