Në Apple ata hapen për riparime të palëve të treta

Riparimi i iPhone

Apple lëshoi ​​një deklaratë disa orë më parë duke shpjeguar se ndërmarrjet e riparimit të palëve të treta do të kenë qasje të drejtpërdrejtë në të njëjtat pjesë origjinale, mjetet dhe burimet e tjera që kanë të njëjtët Ofrues të Shërbimeve të Autorizuar nga Apple.

Në këtë mënyrë ata marrin përsipër të ndajnë pjesë, pajisje dhe komponentë të tjerë për riparimin e pajisjeve te ndërmarrjet e tjera të riparimit të pavarura nga kompania, të jetë i madh apo i vogël. Ata tani do të jenë në gjendje të performojnë riparimet më të zakonshme të iPhone jashtë garancisë dhe në këtë mënyrë shërbimi i riparimit në dyqanet zyrtare të firmës do të shpërbëhet.

Këto kanë qenë fjalët e shefit operativ të Apple, Jeff Williams:

Për t'i shërbyer më mirë nevojave të klientëve tanë, ne do ta bëjmë më të lehtë për shitësit e pavarur në të gjithë Shtetet e Bashkuara të kenë të njëjtat burime si rrjeti ynë i Ofruesve të Shërbimeve të Autorizuara të Apple. Kur keni nevojë për një riparim, klienti duhet të jetë në gjendje të besojë se është bërë në mënyrë korrekte. Ne besojmë se riparimi më i sigurt dhe më i besueshëm kryhet nga një teknik i trajnuar duke përdorur pjesë origjinale të prodhuara siç duhet dhe të testuara në mënyrë rigoroze.

Prandaj duket se ky program i ri riparimi vazhdon të rritet dhe thjesht me të ketë një teknik të çertifikuar nga vetë kompania Cupertino në kompani do të ishte e mjaftueshme për të qenë në gjendje të bëheni pjesë e këtij ekipi riparimi. Procesi i certifikimit është i thjeshtë dhe falas. Për të zbuluar dhe për të bërë kërkesën, mund të hyni mbështetje.apple.com/irp-program ku do të gjeni gjithçka që ju nevojitet për të, por tani për tani ky program është i disponueshëm vetëm në Shtetet e Bashkuara edhe pse nga Apple ata sigurojnë se ata tashmë po punojnë për të arritur vendet e tjera shumë shpejt.

E gjithë kjo nuk është diçka që sapo është tërhequr nga mënga e Apple, ata kanë pasur një program pilot të suksesshëm për një vit që ka rreth 20 kompani të pavarura të riparimit nga Amerika e Veriut, Evropa dhe Azia që tashmë ofrojnë pjesë autentike në riparimet e tyre për klientët që kanë defekt në pajisjet e tyre kur garancia ka mbaruar. Për momentin ata kanë tTë gjitha dyqanet më të mira të Sh.B.A-së të përfshira në program kështu që kjo bën që numri i qendrave të AASP të trefishohet nga tre vitet e fundit.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   Sheqeri rozë dijo

    Unë jam në Venezuelë në shtetin Anzoátegui, do të ketë një dyqan të autorizuar nga ju për të riparuar iphone tim, pasi një azhurnim i dështuar iphone im qëndroi në ekranin e lidhjes me itunes. Kam vizituar shërbime të ndryshme teknike pa ndonjë përgjigje pozitive. Faleminderit për ndihmën tuaj të vlefshme sepse në vendin tim në këto momente kritike që ne jetojmë, gjithçka është shumë e vështirë.