Nanoleaf fillon të pranojë porosi për panelet e reja të dritës gjashtëkëndore

Ndoshta ndriçimi i automatizimit në shtëpi është një nga aplikacionet më të përhapura falë ngritjes së pajisjeve mobile, Theshtë më ekonomike dhe na lejon të përdorim pajisjet tona për të kontrolluar të gjithë ndriçimin në shtëpitë tona. Ka shumë aplikacione të tjera duke filluar nga brava inteligjente deri në makinë prerëse të lëndinës që ne mund t'i kontrollojmë nga pajisja jonë. Por çmimi, gjithnjë e më i lirë, dhe mundësia e dhënies së porosive me zërin tonë ndihmësve tanë virtualë e bëjnë ndriçimin e automatizimit të shtëpisë më të përhapurin. Sot ne ju sjellim disa panele të reja të markës popullore Nanogjethe. Pas paneleve të famshëm trekëndësh, vijnë Panele gjashtëkëndore në mënyrë që t'i kombinojmë ato me panelet e tjera të markës.

Siç e keni parë në imazhin e mëparshëm, tani gjejmë disa gjashtëkëndësha që mund të ndriçohen me ngjyrën që duam. Gjëja më e mirë është se ajo mund të japë pamjen e mos ndezjes dhe të tregojë një ngjyrë të këndshme gjatë ditës, ose gjithashtu ne mund të rrisim shkëlqimin në maksimum për të ndriçuar dhomat tona gjatë natës. Për momentin ato mund të rezervohen vetëm paraprakisht, ata presin një kërkesë të lartë pas popullaritetit të madh që kishin panelet trekëndëshe. Kjo rezervim paraprak do të fillojë në 15 maj dhe blerja normale do të shtyhet deri në qershor.

Kolegjet mund të bashkohen së bashku për të krijoni modelet që duam, ose ato mund të vendosen në mënyrë të pavarur. Së bashku me aplikacionin Nanoleaf, ne mund të kontrollojmë ndriçimin e paneleve, dhe gjithashtu së bashku me funksionin Ritmi që mund ta bëjmë ndriçimin të ndryshojë në varësi të ritmit të muzikës që po luajmë në shtëpinë tonë. Më e mira nga të gjitha, ato janë gjithashtu të prekshme, një tipar që zgjeron shumë funksionet e tyre pasi lejojnë lojëra dhe ndërveprime të tjera. Ne ende nuk e dimë çmimin, por tashmë ju themi se ndoshta nuk është brenda mundësive të të gjitha xhepave, po, është akoma një nga opsionet më të mira për të krijuar një atmosferë të shkëlqyer në shtëpitë tona.

 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.