Ne do të kemi një iPhone 9 dhe 9 Plus sipas iOS 14

Ne vazhdojmë të marrim informacione shumë interesante nga 9to5Mac që vazhdon të nxjerrë kodin e atij versioni të iOS 14 që mori, dhe tani nuk po flasim për ndonjë softuer të ri, por për harduer. Sipas këtij burimi, Apple do të punojë në një iPhone 9 dhe 9 Plus.

Ne tashmë dimë praktikisht gjithçka që mund të presim nga iPhone 9, ai Apple i ri "i lirë" i Apple që do të ketë një dizajn pothuajse identik me atë të iPhone 8, por me brendësinë e iPhone 11. Kjo përfshin një ekran LCD 4,7 inç , butoni Filloni me Touch ID të integruar dhe dizajnin e kornizës, por me procesorin A13 Bionic brenda, njësoj si iPhone 11 dhe 11 Pro. Prandaj është një telefon perfekt për ata që duan një terminal të fuqishëm që do të zgjasë disa vjet duke punuar në mënyrë perfekte, por me modelin e zakonshëm, dhe çfarë është më e rëndësishme për shumë, me madhësinë e zakonshme.

Për këtë tani ne duhet të shtojmë një version "plus" me një madhësi ekrani prej 5,5 inç, dhe të njëjtat specifikime të brendshme si iPhone 9. Ky iPhone 9 Plus do të kompletonte gamën e hyrjes së smartphone-ve të Apple dhe me sa duket ata do të vinin për të zëvendësuar iPhone 8 dhe 8 Plus, të cilat do të ndalonin të shiteshin. IPhone i ri do të përfshinte gjithashtu aftësinë për të lexuar etiketat NFC natyrshëm dhe në sfond, diçka që përfshihet vetëm nga iPhone XR e tutje, dhe që iPhone 8 dhe iPhone X u mungon.

Ne nuk e dimë datën e lëshimit të këtyre modeleve të reja, të cilat priteshin për këtë muaj mars, por që mund të ishte modifikuar nga kriza globale e shkaktuar nga koronavirusi. Problemet në prodhimin e komponentëve dhe në montimin e terminaleve mund të bëjnë që lëshimi i tij të vonohet disa muaj dhe se nuk ka as një ngjarje prezantimi që pritej të përfshinte gjithashtu iPad Pro të ri.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.