Ne testuam kutitë Elago për iPhone 14 Pro Max

Elago ka vite që prodhon kuti për të mbrojtur iPhone-in tonë dhe ne kemi zgjedhur më të mirat për iPhone 14 të ri, duke përfshirë të gjitha llojet e dizajneve dhe me ose pa MagSafe.

Janë shumë pak të guximshëm ata që guxojnë të mbajnë iPhone pa mbrojtje, kështu që nëse nuk jeni një nga ata të guximshmit (ose të çmendurit), sigurisht që dëshironi të shtoni një kuti të mirë në listën tuaj të Krishtlindjeve që nuk bie ndesh me dizajnin e bukur të iPhone 14. Për këtë arsye, ne kemi zgjedhur një nga markat më tradicionale në botën e mbulesave dhe me vlerë të shkëlqyer për paratë, me mbulesa të bëra nga materiale të ndryshme, me dizajne për të gjitha shijet dhe të disponueshme për të gjitha modelet e iPhone 14, madje edhe për Modele iPhone XNUMX. nga vitet e tjera.

Hibrid transparent për iPhone 14

hibrid transparent

Është një nga kopertinat më të kërkuara, por edhe një nga kopertinat në të cilat cilësia e materialeve të përdorura është më e rëndësishme. Nëse nuk dëshironi një kuti transparente që zverdhet brenda disa muajsh, është më mirë të blini një kuti që përdor materiale të cilësisë së lartë., si ky Hybrid transparent nga Elago që ka gjithashtu një sistem MagSafe në mënyrë që ta përdorim me aksesorë të përputhshëm.

Mbrojtje e mirë, mbrapa e ngurtë polikarbonat me një kornizë TPU për të thithur goditjet, butona me një klikim të mirë dhe kapje e shkëlqyer, kjo këllëf është e përkryer për ata që duan të shijojnë ngjyrën origjinale të iPhone-it të tyre duke e mbrojtur atë. Çmimi i saj është 20,99 € në Amazon (lidhje).

Rrëshqitje për iPhone 14

kaloj

Është një klasik i vërtetë, një kasë e lëshuar në vitin 2013 për iPhone 5 dhe që nuk e humb rëndësinë e saj. E disponueshme në disa kombinime ngjyrash, me siguri do të gjeni atë perfektin për ju. Kombinoni TPU dhe polikarbonat për t'i dhënë mbrojtje maksimale iPhone 14 tuaj, të gjitha me një dizajn shumë origjinal në të cilin moduli i kamerës ka rëndësi të madhe. Kutia është shumë e rehatshme për tu mbajtur, ka një kapje të shkëlqyer dhe është një nga modelet e mia të preferuara.

Pavarësisht pamjes së tij të fortë, është një këllëf shumë elegant, por nëse doni ta bëni më të guximshëm, mjafton të zgjidhni një kombinim ngjyrash më të spikatur. E përkryer për ata që duan të mbrojnë iPhone-in e tyre me një kasë që është e ndryshme nga ajo që shihet zakonisht në rrugë. Mund ta krahasoni me 16,99 € në Amazon (lidhje).

Silikoni MagSafe për iPhone 14

Silikoni MagSafe

Kutia klasike e silikonit e disponueshme në një numër të pafund ngjyrash. Cilësia e kasës Elago nuk ka asgjë për të pasur zili me atë të kutive zyrtare të Apple, megjithatë çmimi i saj është shumë më i ulët. Kjo mbulesë Ai gjithashtu përfshin sistemin MagSafe që të mund të përdorni çdo aksesor të përputhshëm me. I vetmi ndryshim që mund të vini re me ato zyrtare të Apple është tek butonat, të cilët këtu janë bërë nga i njëjti silikon si kutia, megjithëse mbajnë një shtypje shumë të mirë.

Mbrojtje e mirë e modulit të kamerës, një prekje shumë e butë me kapje shumë të mirë, prerje të pozicionuara në mënyrë të përsosur për t'u përshtatur me portat, mikrofonat dhe altoparlantët e iPhone, dhe një brendësi me mikrofibër për të mbrojtur iPhone tuaj me një material të butë që nuk do të dëmtojë sipërfaqen e tij delikate. Mund ta blini në Amazon për 24,99 € (lidhje).

Pebble për iPhone 14

guralec

A ju mungojnë skajet e rrumbullakosura në iPhone tuaj? Epo, mbulesa Elago Pebble është ajo që kërkoni. Një rast shumë i veçantë sepse përfshin gurin pluhur në materialet e tij, e cila kombinohet me bojën dhe na ofron një prekje unike, përveç asaj teksture që mund të shihni në foto, dhe një kapje të jashtëzakonshme. Materiali kryesor i kasës është TPU, i cili do ta mbrojë iPhone në maksimum.

Dizajni i tij është shumë i veçantë me kthesa në të gjithë elementët, si në kornizë ashtu edhe në modulin e kamerës. Është një këllëf shumë komode për t'u veshur, shumë elegante dhe ofron mbrojtje të lartë për iPhone-in tonë. Nuk ka MagSafe, mendoj se është i vetmi faj që mund ta vendos. Çmimi i tij është 15,99 € në Amazon (lidhje)

Mbrojtës për iPhone 14

Mbrojtës

Rasti i fundit që kemi përzgjedhur është modeli Buckler, një model që na ofron mbrojtje të lartë falë kombinimit të TPU në kasën që “përqafon” iPhone, së bashku me një fletë polikarbonati që mund të hiqet nga kutia TPU nëse dëshirojmë. Ndër ngjyrat e saj të ndryshme, ajo që më pëlqen më shumë është kjo transparente me pamje “Frost”, e tejdukshme.

Kutia ofron mbrojtje kundër rënies deri në 3 metra, dhe këtë e bën pa qenë më e trashë se kutia e zakonshme. Ajo ka MagSafe në dispozicion për ne, diçka e pashmangshme me këtë dizajn me dy pjesë. Çmimi i tij është 20,99 € në Amazon (lidhje)

Mendimi i redaktorit

Elago na ofron një shumëllojshmëri të gjerë kopertinash me dizajne dhe materiale për të gjitha shijet, dhe këtë e bën me një vlerë për paratë që është e vështirë të përputhet. …gjetja e kopertinës tuaj të preferuar është e lehtë brenda katalogut Elago.

Elago për iPhone 14
 • Vlerësimi i redaktorit
 • Vlerësim 4.5 yje
15,99 a 24,99
 • 80%

 • Elago për iPhone 14
 • Rishikimi i:
 • Postuar ne:
 • Modifikimi i fundit: 2 dhjetor 2022
 • Dizajn
  Redaktori: 90%
 • Qëndrueshmëria
  Redaktori: 90%
 • Përfundon
  Redaktori: 90%
 • Cilesia e cmimit
  Redaktori: 90%

rekuizitë

 • Dizajne dhe materiale te ndryshme
 • Mbrojtje e lartë
 • Vlera e madhe për çmimin

Contras

 • Modele pa MagSafe

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.