Ne testuam mbrojtësin e ekranit për Apple Watch Spigen PRO FLEX EZ FIT

Apple Watch është një pajisje që merr një rrahje, pa marrë parasysh sa jeni të kujdesshëm, dhe xhami juaj i ekranit është një send delikat që mund të gërvishtet relativisht lehtë. Kjo është arsyeja pse parandalimi është më i mirë se shërimi, dhe ne testuam këtë mbrojtës nga Spigen, instalimi i të cilit është diçka për fëmijët.

Ne jemi mësuar të vendosim një mbrojtës ekrani në iPhone-in tonë, megjithatë për Apple Watch-in tonë, i cili është shumë më i prirur për të marrë goditje, ne zakonisht nuk e mbajmë mend dhe vetëm kur është dëmtuar tashmë, ne e kuptojmë atë. Kush nuk e ka goditur Apple Watch kur kalon përmes një kornize dere? Apo kush nuk e ka hequr atë nga një mur? Në jetën e përditshme ka shumë momente në të cilat ora jonë inteligjente rrezikon të dëmtojë pjesën e saj më delikate: xhamin mbrojtës ekrani, dhe riparimi nuk është i lirë. Kështu që nëse jeni nga ata që vendosin një mbrojtës ekrani në iPhone tuaj, duhet të mbani mend ta vendosni edhe në Apple Watch.

Komplet mbrojtës ekrani Spigen Apple Watch

Çantë mbrojtëse e dyfishtë

Kompleti i mbrojtjes Spigen PRO FLEX EZ FIT ka disa veçori që na kanë bërë të vendosim për të dhe jo për një markë tjetër. Së pari, është Spigen dhe unë tashmë kam qenë në gjendje të provoj shumë mbrojtës iPhone nga marka, të cilat më kanë lënë përgjithësisht të kënaqur. Këtë duhet të shtojmë se dy pajisje mbrojtëse vijnë në komplet, për atë që di për disa muaj dua ta ndryshoj, nuk do të duhet të blej një tjetër, por thjesht do të marr atë që kam në rezervë në kuti. Dhe e fundit, por jo më pak e rëndësishmja, përfshin një sistem instalimi shumë të thjeshtë, madje edhe për dorën më të madhe, kështu që nuk do të shqetësoheni nëse është i keq dhe duhet ta hidhni atë larg.

Përfshirë në kuti është një leckë mikrofibre, një vozis presioni, një bazë për veshje të lehtë, dy mbrojtës, dy peceta pastrimi dhe katër afishe për të hequr grimcat e pluhurit. Në një kod QR është i lidhur me një video ku mund të shihni instalimin, por për këtë Ne kemi krijuar videon tonë që mund ta shihni në fillim të artikullit. Shtë një procedurë shumë e thjeshtë, në të cilën nëse ndiqni hapat që detajoj ju do të siguroni një rezultat më të mirë sesa optimal, pa flluska dhe me mbrojtës të vendosur në mënyrë të përsosur.

Apple Watch me mbrojtës ekrani

Këtu mund të shihni mbrojtësin e vendosur tashmë në Apple Watch. Ju mund të shihni që përshtatet në mënyrë të përkryer me skajet e lakuara të Apple Watch dhe se mezi mund të shihni mbrojtësin në buzë të xhamit. Nga dita në ditë nuk e vëreni atë, as ju dhe askush tjetër, dhe kjo është thelbësore që të mos lodheni me mbrojtësin dhe të përfundoni duke e hequr atë. . Unë madje nuk vërej dallime kur shikoj ekranin në mes të ditës, megjithëse këtu duhet të theksohet se Apple Watch Series 6 e ka përmirësuar mjaft këtë aspekt.

Apple Watch me mbrojtës ekrani

Unë ju lejoj juve të vlerësoni rezultatin përfundimtar. Ky model është specifik për Apple Watch Series 6 44mm, gjithashtu i pajtueshëm me Apple Watch SE 44mm, por ka edhe modele specifike për 40 mm, si dhe për Apple Watch Series 4 dhe 5. Më e mira nga të gjitha, çmimi i saj: për 12,99 € ju keni paketën tuaj të mbrojtjes së ekranit të dyfishtë në Amazon. Ju keni lidhjet për secilin model më poshtë:

 • Apple Watch Series 6 / SE 44 mm (lidhje)
 • Apple Watch Series 6 / SE 40 mm (lidhje)
 • Apple Watch Series 4/5 44 mm (lidhje)
 • Apple Watch Series 4/5 40 mm (lidhje)
Spigen PRO FLEX EZ FIT
 • Vlerësimi i redaktorit
 • Vlerësim 4.5 yje
12,99
 • 80%

 • Spigen PRO FLEX EZ FIT
 • Rishikimi i:
 • Postuar ne:
 • Modifikimi i fundit:
 • Dizajn
  Redaktori: 90%
 • instalim
  Redaktori: 100%
 • Përfundon
  Redaktori: 100%
 • Cilesia e cmimit
  Redaktori: 100%

rekuizitë

 • Instalim i thjeshtë
 • Të përfshira dy mbrojtës
 • Pa ndikuar në prekjen ose shikimin e ekranit
 • Praktikisht pa çmim

Contras

 • Kini kujdes nëse përdorni një rast mbrojtës, mund të mos jetë i pajtueshëm


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

2 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Tito dijo

  Testuar, shumë e thjeshtë, të gjitha shumë mirë dhe ... pas 2 ditësh qërimi pa ndonjë arsye të dukshme

  Raportuar në Amazon dhe kthimin e parave për cilësi të dobët
  Ka komente dhe fotografi në Amazon në lidhje me të, disa prej tyre u tërhoqën për para. Si e imja
  .
  Dhe është e çuditshme sepse SPIGEN ka gjithçka me cilësi shumë të mirë në raste dhe kristale, ata imitojnë ato dhe gjithçka, por në këtë rast dhe për mendimin tim dhe në atë të disa jo. Unë përdor të gjithë SPIGEN

  të fala

 2.   Paco L. dijo

  Unë mendoj se nuk ka dallime midis mbrojtësit 6 dhe serisë 4, prandaj të dy janë të pajtueshëm. Unë mendoj se Amazon ka vendosur dy produkte të ndryshme në mënyrë që të mos ngatërrojë blerësin. Faleminderit për artikullin Luis.